Występ wyjątkowego zespołu "Flauti Pazzi" z Cedyni w Pelplinie [foto]


Występ wyjątkowego zespołu "Flauti Pazzi" z Cedyni z udziałem Solistów z Niechanowa koło Gniezna - Maja Kurczewska, Hani Jeremenko z Jeleniej Góry, Szymona Sikory z Bierzwnika. Piękny debiut Zoi i Bruno Filińskich - tak zapowiada występ dyrektor Międzynarodowych Festiwali Muzyki Dawnej i Polonijnych Festiwali Wokalnych.

Cedyńscy artyści wystąpili na kilku scenach obok zespołów muzyki dawnej z różnych stron Polski. Powstała kolejna muzyczna współpraca cedyńskich artystów grających na fletach:basowym, tenorowym, altowym, sopranowym i sopranino a jeszcze przed nami do poznania harfa i lira i wiele innych instrumentów tej muzyki.

Spotkanie tyłu zespołów w jednym miejscu i w klimacie prawdziwego jarmarku cysterskiego jest przeżyciem nie do opisania i pozostanie inspiracją do dalszego twórczego muzykowania nawiązując do historii naszego regionu. 

W  Pelplinie gościła ekipa filmowa z programu 𝐓𝐕𝐏𝟑 𝐰 𝐓𝐰𝐨𝐢𝐦 𝐦𝐢𝐞𝐬́𝐜𝐢𝐞, która relacjonowała na żywo Jarmark Cysterski Program został wyemitowany na antenie 𝐰𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐜𝐡 TVP3 Regiony 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza