Kontrowersyjny film "Zielona Granica" będzie wyświetlany w Chojnie [video]


W poniedziałek 16 października Centrum Kultury w Chojnie zaprasza do sali widowiskowej na seans kinowy. Wyświetlony zostanie głośny film Agnieszki Holland. 

O godzinne  20:00 zostanie wyemitowany film  Zielona Granica" miała swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie zdobyła prestiżową nagrodę specjalną jury. Produkcję Agnieszki Holland dofinansowały Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy w wysokości 300 tys. zł. Premiera miała miejsce 22 września.

Zielona granica”, najnowsze dzieło trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland, to opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem. Nowy film reżyserki głośnych obrazów: „W ciemności”, „Europa, Europa”, „Pokot” i nagrodzonego Złotymi Lwami filmu „Obywatel Jones” uświadamia nam, że dyskusja o wyborach moralnych nie jest domeną akademickich sal, lecz dzieje się tu i teraz, we współczesnej Polsce.

 „Zielona Granica” jest fikcją, ale scenariusz filmu powstał na bazie prawdziwych wydarzeń, które dzieją się tuż obok nas. Przygotowania do filmu objęły setki godzin analizy dokumentów, wywiady z uchodźcami, strażnikami granicznymi, mieszkańcami pogranicza, aktywistami i ekspertami. 

 

Przejmująco aktualna „Zielona granica” to kino zaangażowane w istotny i aktualny temat. Kino, które otwiera oczy, trafia prosto w serce i nikogo nie pozostawia obojętnym. W filmie przeplatają się trzy perspektywy – uchodźców, polskich aktywistów i strażników granicznych. „Zielona granica” jest opowieścią o ludziach. O ludziach postawionych w sytuacjach granicznych.

Oprócz wspominanego filmu do zobaczenia jeszcze między innymi "Chłopi" czy Święto ognia". Więcej informacji tutaj Centrum Kultury w Chojnie
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza