Poszukiwany zatrzymany podczas kontroli drogowej


Policjanci z myśliborskiej drogówki zatrzymali 56-latka, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 75 km/h w miejscu gdzie obowiązywała prędkość mniejsza o 25 km/h. Podczas kontroli na jaw wyszło, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości i jest poszukiwany .

Na terenie gminy Dębna patrol ruchu drogowego z myśliborskiej jednostki prowadził działania kontrolne w miejscowości Gudzisz. Policjanci widząc, że kierujący Peugeotem przekroczył w terenie zabudowanym dopuszczalną prędkość o 25km/h, zatrzymali go do kontroli drogowej. 

W jej trakcie okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 0,6 mg/l alkoholu, co w świetle obowiązujących przepisów jest przestępstwem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach na jaw wyszło, że 56-letni mieszkaniec gminy Dębno w ogóle nie powinien siadać za kierownicą, ponieważ zastały mu cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, mężczyzna był poszukiwany zarządzeniem Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Ponadto kierujący w trakcie jazdy nie korzystał z zapiętych pasów bezpieczeństwa a jego pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. 

W związku z powyższym kierowca został zatrzymany. Odpowie teraz za swoje postępowanie przed Sądem. Tylko za kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi 56-latkowi kara pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza