Włoska wokalistka jazzowa Simona De Rosa zagra w Chojnie

      

Znakomita Włoska wokalistka jazzowa Simona De Rosa łączy siły z Polskim triem jazzowym Confusion Project aby zagrać wspólny koncert w Sali Widowiskowej 20 października w ramach cyklu Cafe Kultura.

Simona De Rosa wydała właśnie swój najnowszy album Djenub, stworzony we współpracy z liderem Confusion Project, Michałem Ciesielskim, nagrany w Pekinie wspólnie z muzykami tamtejszej sceny. Album ten jest osobistym hołdem wokalistki dla różnych kultur geograficznego południa, z którymi miała okazję się zetknąć i z których bogactwa miała okazję czerpać w tworzeniu swojego unikalnego języka muzycznego. Zawarte są tam zarówno jazzowe aranżacje ludowych utworów z jej rodzimego Neapolu, a także Wietnamu, czy prowincji Yunnan w Chinach, jak i jej autorskie utwory nawiązujące tematyką (i językiem – Arabskim, Hiszpańskim, Wietnamskim czy Neapolitańskim) do kultur południowych.

Wokalistka nawiązała współpracę z triem Confusion Project, która zaowocowała wspólną trasą koncertową latem 2023, w ramach której zagrali wspólnie 12 koncertów na festiwalach i salach koncertowej w całej Polsce. Była to okazja dla Polskiej publiczności aby zapoznać się z muzyką z tej płyty ale i nie tylko, bowiem zespół wykonał również wybrane utwory z jej wcześniejszych płyt, projektu EU Jazz Encounters in China, który współtworzy razem z Michałem Ciesielskim oraz utwory z repertuaru Confusion Project, który w tym roku obchodzi 10-lecie swojej działalności. Taki repertuar zagości i na tym koncercie.

Simona De Rosa jest charyzmatyczną wokalistką jazzową, absolwentką Queens Collage w Nowym Jorku, nagrodzoną m.in. Stypendium im. Dennisa Irwina, czy 1-szą nagrodą dla wokalistów big-bandowych w ramach festiwalu Casa Del Jazz w Rzymie. Simona De Rosa ma w swoim dorobku koncerty na całym świecie, od Nowego Jorku po Pekin czy Singapur, zaangażowana również w działalność dydaktyczną, dając warsztaty wokalne oraz wykładając śpiew jazzowy w Beijing Contemporary Music Academy w Pekinie.

Simonie towarzyszyć na scenie będzie trio Confusion Project (Michał Ciesielski – fortepian, Piotr Gierszewski – gitara basowa, Adam Golicki – perkusja). Zespół ten charakteryzuje się poetyckim, ilustracyjnym podejściem do grania muzyki improwizowanej, jednak z silnymi wpływami takich gatunków jak rock, drum&bass, czy muzyka klasyczna. Zespół ten na przestrzeni swojej działalności nagrał 4 płyty studyjne i 2 płyty live oraz zagrał około 200 koncertów w Polsce i za granicą (m.in. Włochy, Holandia, Litwa, Niemcy, Rosja, Kazachstan czy Chiny). Trio zakończyło właśnie trasę po Chinach we wrześniu tego roku, koncert w Chojnej będzie pierwszym koncertem zespołu po powrocie do Polski.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza