Zakwas buraczany z Dębna z prestiżową nagrodą


Regionalny produkt z Dębna, wytwarzany od ponad 100 lat tymi samymi metodami, wyróżniający się jakością i smakiem został doceniony przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego. Prestiżową nagrodę – Perłę 2023 – odebrali państwo Aneta i Stanisław Dobropolscy w miniony weekend, podczas organizowanych w Poznaniu targów „Smaki Regionów”.

Zakwas buraczany z Dębna, nagrodzony podczas targów w Poznaniu, jest znany i cenione przez smakoszy, mieszkańców nie tylko województwa zachodniopomorskiego. Nominacje do tytułu „Perły 2023” to efekt uzyskania najwyższych ocen w regionalnym konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Państwo Dobropolscy zaprezentowali się pod koniec sierpnia w Przelewicach.


Statuetki Perły 2023 podczas gali finałowej krajowego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo Smaki Regionów” otrzymało w tym roku sześć produktów z województwa zachodniopomorskiego:

Miód chabrowy – Elżbieta i Zygmunt Świnoga Pasieka „Pszczeli raj”
Miód drahimski gryczany – Grzegorz Fujarski ,,Pasieka Fujarskich”
Domysłowskie maślaczki – Waldemar Borecki
Zakwas buraczany z Dębna – Aneta i Stanisław Dobropolscy
Miód pitny trójniak dębowy – Łukasz Kołosowski Miody Puszczy Barlineckiej
Paszteciki gwdowskie – Danuta Szlaz

Targi „Smaki Regionów 2023” odbyły się w dniach 29 września – 1 października w obiektach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza