Bociany 2023 – niebawem poznamy laureatów


Przed nami rozstrzygnięcie 18 edycji konkursu Nagroda Starosty Gryfińskiego za promocję powiatu. Do konkursu zgłaszane są osoby lub podmioty, które poprzez swoje działania miały wpływ na rozwój powiatu gryfińskiego i przyczyniały się do jego promocji. 

Nagrody wręczone zostaną w trzech kategoriach: kultura i sztuka, sport, turystyka i rekreacja oraz pro publico bono. 

Obradująca  kapituła, w skład której powołani zostali przedstawiciele powiatu oraz przedstawiciele gmin, po owocnej dyskusji zadecydowała już do kogo trafią statuetki bociana. Laureatów poznamy dokładnie za trzy tygodnie, 7 grudnia, podczas uroczystej gali. A już dziś zapraszamy wszystkich, którzy kibicują swoim faworytom, do oglądania transmisji na żywo z tego wydarzenia. Szczegóły wkrótce.

Kto w tym roku ubiega się o nagrodę Starosty?

Kandydaci w kategorii kultura i sztuka:

Biblioteka i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju, samorządowa instytucja kultury, organizator życia kulturalnego i sportowego oraz czytelnictwa dla mieszkańców gminy Trzcińsko-Zdrój we wszystkich grupach wiekowych – od maluchów po seniorów.

Stowarzyszenie Wokalne Res Musica, od przeszło 20 lat aktywnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych w powiecie gryfińskim i w województwie zachodniopomorskim, organizator I Gryfińskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów „Hej kolęda, kolęda”, reprezentant Polski na Międzynarodowych Warsztatach Chóralnych w Hiszpanii.

Elżbieta Iwko, malarka, organizatorka plenerów malarskich i warsztatów dla dzieci i młodzieży, promująca piękno powiatu na swoich obrazach podczas wystaw i wernisaży.

Ewa Kwiecień, nazywana „człowiekiem orkiestrą”, animatorka życia kulturalnego w powiecie gryfińskim, prowadząca zespoły muzyczne Czciborzanie i Gama, kabarety, a także instruktorka wokalna i gry na instrumentach dla dzieci i młodzieży.

Kandydaci w kategorii sport, turystyka i rekreacja:

Joanna Oleksiuk, tegoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Paralekkoatletyce w Paryżu, w konkurencji pchnięcie kulą. Została zakwalifikowana na Igrzyska Paraolimpijskie w Paryżu w 2024 r.

LUKS Krokus Góralice, klub propagujący grę w badmintona, a jego zawodnicy zajmują czołowe lokaty na turniejach rangi ogólnopolskiej.

Martyna Mlak, niezwykle utalentowana 17-letnia lekkoatletka, zawodniczka MKS Hermes Gryfino, członkini Zaplecza Kadry Narodowej, aktualna Młodzieżowa Mistrzyni Polski w siedmioboju.

Paweł Pasek, trener i animator sportu wśród najmłodszych mieszkańców gminy Cedynia.

Renata Chilewska, lekkoatletka, była reprezentantka Polski w paraolimpiadach, obecnie trenerka osiągającej międzynarodowe sukcesy Joanny Oleksiuk.

Kandydaci w kategorii pro publico bono:

Dariusz Żeromski, człowiek o wielkim sercu, szczególnie dla bezdomnych zwierząt. Każdą wolną chwilę poświęca na organizację zwierzęcych adopcji i zbiórkę karmy, wspierając przytulisko w Cedyni. W ramach wolontariatu prowadzi też zajęcia z jogi dla mieszkańców Bielinka.

Ochotnicza Straż Pożarna w Chojnie, organizator corocznych Międzynarodowych Manewrów Pożarniczych, mających na celu zwiększenie sprawności i umiejętności technicznych strażaków oraz wymianę doświadczeń w działaniach ratowniczo-gaśniczych między jednostkami OSP.

Pełnosprawni Sp. z o.o., pierwsze w powiecie przedsiębiorstwo ekonomii społecznej, działające na rzecz integracji osób z niepełnosprawnościami oraz aktywizacji i rozwijania ich umiejętności zawodowych.

Stowarzyszenie Dom z Sercem, organizacja, która w ramach pozyskanych funduszy z programów pomocowych wspiera Dom Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdroju w opiece nad osobami przewlekle somatycznie chorymi, poprawie warunków życia w placówce oraz organizacji ich wypoczynku i czasu wolnego.

Rafał Gnap, policjant, który w lipcu podczas urlopu na Bałtykiem, z narażeniem własnego życia uratował tonącą nastolatkę. Pomysłodawca i organizator charytatywnego halowego turnieju piłki nożnej „Dla Adelki”.

Stowarzyszenie Nasze- Aksamitne Mirowo, inicjator realizowanego w Mirowie projektu rewitalizacji, w ramach którego powstało wiele miejsc stwarzających warunki do integracji społeczeństwa, poprawił się wizerunek otoczenia i zrealizowano wiele ciekawych inicjatyw (spotkań, wystaw, warsztatów) dla mieszkańców gminy Moryń.

Skład tegorocznej kapituły konkursu: Henryk Kaczmar, przedstawiciel Starosty Gryfińskiego, członek Zarządu Powiatu; Roman Michalski, przedstawiciel Rady Powiatu w Gryfinie; Małgorzata Karwan, zastępca burmistrza Cedyni; Gabriela Kotowicz, zastępca burmistrza Mieszkowic; Aneta Dziedzic, sekretarz Gminy Trzcińsko-Zdrój; Paweł Wróbel, wójt Gminy Widuchowa; Beata Erlich-Błaszczyk, inspektor w Referacie Organizacyjnym, Spraw Obywatelskich, Promocji i Oświaty Urzędu Gminy Stare Czarnowo; Monika Baczyńska Padjasek, starszy inspektor w Wydziale Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Gryfinie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza