Niemieckie media zachęcają do tankowania paliwa w Chojnie

Wielu kierowców z Niemiec przy tankowaniu pojazdów zwraca uwagę na ceny, dlatego nasi zachodni sąsiedzi wolą kupować paliwo w Polsce. O atrakcyjnych cenach na benzynę czy olej napędowy, piszą niemieckie media. 

- W Chojnie miasteczku oddalonym zaledwie 17 km od Schwedt, zazwyczaj można zaoszczędzić na benzynie. Oznacza to, że tankując w Chojnie zamiast w Hohenwutzen, zaoszczędzisz osiem centów na litrze benzyny i cztery centy na litrze oleju napędoweg - czytamy w Märkische Oderzeitung.

Zaledwie kilka kilometrów od granicy , w miejscowości Chojna, cena za litr benzyny wynosiła 1,47 euro, a za litr oleju napędowego – 1,52 euro.  Dla klientów mieszkających blisko granicy ceny są zachęcające. Napełniając zbiornik o pojemności 50 litrów w Polsce można zaoszczędzić nawet 18 euro. Oczywiście ilość i częstotliwość tankowań również odgrywa ważną rolę, ale w tym przypadku najlepiej radzą sobie mieszkańcy okolic granicy.

Tankowanie w Chojnie pozwala zaoszczędzić pieniądze. Z drugiej strony państwo niemieckie traci wpływy podatkowe z tytułu zakupu w Polsce. Niemniej jednak dla wielu mieszkańców regionu Schwedt tankowanie w Polsce jest atrakcyjną finansowo opcją. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza