Sukces Szkoły Podstawowej im. Wspólnej Europy w Nawodnej [video]


Ogłoszono wyniki konkursu na najlepszą relację Biegu Fair Play PKOl 2023, organizowanego przez Polski Komitet Olimpijski.  W inicjatywie z okazji Światowego Dnia Fair Play, wzięło udział ponad 700 szkół z całego kraju, a uczestnicy okazali ogromne zaangażowanie, radość z ruchu i ducha fair play. 
Wydarzenie miało na celu promowanie wartości olimpijskich oraz kształtowanie postaw uczestników, które są fundamentem ruchu olimpijskiego. 

Kapituła powołana przez Polski Komitet Olimpijski, Klub Fair Play PKOl oraz KINDER Joy of moving, wyłoniła 10 szkół, których relacja z przebiegu inicjatywy była interesująca, pokazała zaangażowanie i integrację społeczności szkolnej oraz kreatywność uczniów i nauczycieli, a przede wszystkim radość płynącą ze wspólnego podejmowania wysiłku.

Pięć pierwszych zostaje nagrodzonych sześciodniowym obozem sportowym w jednym z Centralnych Ośrodków Sportowych w Polsce. 

Następne pięć organizatorzy odwiedzą wraz z Olimpijką/ Olimpijczykiem. Wśród nich jest Szkoła Podstawowa w Nawodnej.

1. Szkoła Podstawowa im. Wspólnej Europy w Nawodnej
2. Szkoła Podstawowa nr 42 w Warszawie
3. Szkoła Podstawowa nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie
4. Liceum Ogólnokształcące Kadetów Rzeczpospolitej Polskiej w Lipinach
5. Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.

Wszystkie szkoły, które nadesłały zgłoszenia do Biegu Fair Play PKOl otrzymały pałeczkę sztafetową, która ma przypominać o najmłodszym o wartości współpracy zespołowej w duchu fair play!

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza