Wichura uderzyła w region. Najwięcej interwencji w powiecie gryfińskim [foto]Deszczowa pogoda i silny wiatr w województwie zachodniopomorskim, były  przyczyną interwencji strażackich przy usuwaniu połamanych drzew i gałęzi.

Dokładnie 267 razy w ciągu ostatniej doby strażacy w regionie wyjeżdżali do usuwania skutków silnego wiatru w całym województwie. 

Najwięcej interwencji było powiecie gryfińskim. Silny wiatr łamał gałęzie i przewracał drzewa. W porywach wiało do 90 km/h.
 
Wielu miejscach  naszego regionu odnotowano przerwy w dostawach prądu.  Powalone drzewa spadały na linie energetyczne na odcinku pomiędzy Widuchową i Krzywinem. 

Strażacy drzewa usuwali między innymi w miejscowości Zielin (gmina Mieszkowice). Do interwencji doszło również na drodze Witnica-Białegi i w miejscowości Witnica (gmina Moryń).

Jak informuje IMGW: W weekend uspokojenie w pogodzie, wiatr wyraźnie osłabnie i tylko miejscami będzie porywisty.  Na termometrach maksymalnie do 2°C, cieplej jedynie nad samym morzem do 4°C. Nocami spadki poniżej 0°C i w wielu miejscach może wystąpić oblodzenie nawierzchni.


fot. OSP Zielin /OSP Witnica/ Widuchowa 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza