Nowa zasada Facebooka nie istnieje – to kolejny łańcuszek


„Nowa zasada Facebooka” to kolejny krążący w mediach społecznościowych łańcuszek z informacją o wprowadzeniu nowego regulaminu przez platformę. Ma to umożliwiać koncernowi dowolne upublicznianie zdjęć czy wiadomości użytkowników bez ich zgody.

Internauci publikują na swoich profilach oświadczenie, które rzekomo ma uniemożliwić platformie stosowanie tego procederu w stosunku do publikowanych przez nich treści. W rzeczywistości jest to internetowy łańcuszek, który krąży od lat.

Łańcuszek krąży na Facebooku w wersji polskiej od co najmniej 2017 roku. Przewijał się także w 2018 oraz 2019 roku. W 2020 widoczny był wzrost w publikowaniu omawianych postów, szczególnie w sierpniu i listopadzie.  Również listopad 2021 roku okazał się miesiącem, w którym łańcuszek odzyskał swoją popularność. Przed kilkoma dniami powrócił po raz kolejny.

Wszystkie treści tworzone przez użytkowników i publikowane na platformach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter) należą do nich. Jednakże w trakcie rejestracji na Facebooku należy zaakceptować regulamin, w ramach którego udostępniamy serwisowi nasze treści na podstawie licencji.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza