Policjanci kontrolowali kierowców z "zuchami". Nagradzali jabłkiem albo cytryną...


Realizując działania związane z bezpieczeństwem na drodze funkcjonariusze myśliborskiej drogówki spotkali się z zuchami z Myśliborza i wzięli udział w akcji "Jabłko czy cytryna", poświęconej bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

W ubiegły czwartek 9 listopada grupa myśliborskich zuchów z 6 Drużyny Harcerskiej wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu przeprowadziła akcję " Jabłko czy cytryna". Celem akcji było uświadomienie kierującym, że bezmyślna jazda jest często przyczyną wypadków, których ofiarami są również dzieci.

Za wzorową postawę zuchy nagradzali kierowców jabłkiem, a za drobne przewinienia cytryną.

Dzieci podczas spotkania przypomniały sobie podstawowe zasady ruchu drogowego a także miały okazję wspólnie z policjantem przeprowadzać kontrolę pojazdów. Podczas akcji sprawdzano uprawnienia do kierowania pojazdami, ważność dokumentów i stan trzeźwości. 
Zdecydowana większość skontrolowanych kierowców w nagrodę za prawidłową jazdę otrzymała jabłko. Jednak zdarzyli się i tacy kierowcy, którzy np. jechali bez włączonych świateł mijania lub z drobnymi usterkami. Wyjątkowo wtedy zamiast mandatów otrzymali od dzieci kwaśną cytrynę, którą musieli zjeść i obiecać poprawę.

Kierowców, którzy popełniali drobne wykroczenia w ruchu drogowym było zdecydowanie mniej. Większość przestrzegała przepisów ruchu drogowego, co wpływało nie tylko na ich bezpieczeństwo ale i innych uczestników ruchu.

Każdy skontrolowany kierujący odjechał z uśmiechem na twarzy. Nawet ci kierowcy, którzy musieli zjeść cytrynę.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza