Przed nami kolejna runda Pucharu Polski


Choć rozgrywki ligowe zapadają już w zimowy sen, a do rozegrania została już tylko ostatnia kolejka w czwartej lidze, to jeszcze nie koniec piłkarskiej rywalizacji. Przed nami mecze IV rundy Pucharu Polski ZZPN.

Interesująco zapowiada się też spotkanie Iskry Banie z GKS Kołbacz. Iskra to aktualnie czwarty zespół w tabeli grupy drugiej, a drużyna z Kołbacza plasuje się na siódmym miejscu z trzypunktową stratą do najbliższego rywala. Dodatkowo goście pałają rządzą rewanżu, bo we wrześniu przegrali w Baniach aż 5:1.

- Na pewno porażka w ligowym starciu z Iskrą budzi chęć rewanżu, lecz do spotkania pucharowego podchodzimy ze spokojem. Iskra to dobry zespół, zwłaszcza na swoim, niewygodnym dla rywali boisku – mówi Tomasz Bielecki, trener GKS-u Kołbacz - Nasza drużyna jest w dobrej dyspozycji i liczę na to, że po zakończeniu rundy jesiennej na bardzo dobrej pozycji w ligowej tabeli, sprawimy kibicom miły prezent, w postaci awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Na tym etapie rozgrywek rywalizują zespoły od B klasy do Klasy Okręgowej i drużyny juniorów starszych, które przebrnęły przez poprzednie rundy. Większość meczów odbędzie się w sobotę i niedzielę, jednak kilka spotkań rozegrano już wcześniej. Jako pierwszy awans do kolejnej fazy wywalczył Legion Strączno, który na boisku przegrał z Drzewiarzem Świerczyna, ale mecz został zweryfikowany jako walkower na korzyść Legionu, gdyż w zespole ze Świerczyny zagrał nieuprawniony zawodnik. W kategoriach dużych niespodzianek trzeba rozpatrywać awans juniorów starszych Błękitnych Stargard i Bałtyku Koszalin, którzy po zapewnieniu sobie awansu do makroregionalnej ligi juniorów, teraz wyeliminowali przedstawicieli czołówki Klasy Okręgowej. Po serii rzutów karnych z Błękitnymi przegrał wicelider pierwszej grupy – Gryf Kamień Pomorski. W ten sam sposób Bałtyk wyeliminował trzecią drużynę trzeciej grupy – Zefir Wyszewo.

Ciekawie zapowiadają się pary zbudowane z zespołów rywalizujących na co dzień właśnie w Klasie Okręgowej. Jednym z hitów tej rundy będzie mecz lidera czwartej grupy Gavii Choszczno z trzecią w tabeli Pogonią Barlinek. Zespół z Barlinka jesienią długo prezentował wysoką formę i utrzymywał pozycję lidera, ale mały kryzys spowodował spadek o dwie lokaty. W meczu ligowym Gavia wygrała z Pogonią 2:0.

Bez wątpienia działo się będzie też w Trzebiatowie, gdzie dojdzie do derbowego spotkania Regi ze Spartą Gryfice. Mecz będzie atrakcyjny nie tylko ze względu na derby powiatu, ale oba zespoły, to ścisła czołówka pierwszej grupy Klasy Okręgowej. Rega zajmuje aktualnie piąte miejsce, a Sparta trzecie. Ostatni mecz ligowy także odbył się w Trzebiatowie i wtedy Rega wygrała 3:1. Jak będzie teraz?

Interesująco zapowiada się też rywalizacja dwóch zespołów rezerw. Występujące w A klasie rezerwy Kluczevii Stargard podejmą lidera pierwszej grupy Klasy Okręgowej – Vinetę II Wolin. Drugi zespół Kluczevii również dobrze prezentował się w lidze i wygrał 10 z 12 spotkań. W pucharze zespół ze Stargardu wyeliminował już trzech rywali: Piast Kolin, Orkan Dalewo i Wicher Brojce. Ciekawy mecz czeka też kibiców odbudowującej się drużyny Błonie Barwice, która aktualnie jest wiceliderem ósmej grupy A klasy i zagra z Akademią Piłkarską Kotwicy Kołobrzeg.

Pełny terminarz i wyniki  tu: Puchar Polski

Mecze V rundy Pucharu Polski ZZPN odbędą się w następny weekend (2-3 grudnia) już z udziałem zespołów z czwartej ligi. Losowanie zaplanowano na poniedziałek (27 listopada).
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza