Wojewódzka inauguracja programu „Akademia Pszczoły Bohatera” w Moryniu.


W Regionalnym Biurze Geoparku w Moryniu odbyła się wojewódzka inauguracja programu edukacyjnego „Akademia Pszczoły Bohatera” w ramach proekologicznego przedsięwzięcia MEiN. Celem inicjatywy jest m.in. popularyzowanie wiedzy o roli pszczoły w ekosystemie. Szkoła Podstawowa im. st. sierż. M. Majchrzaka w Moryniu została wybrana do pełnienia roli wojewódzkiego koordynatora programu. 

W wojewódzkiej inauguracji w Moryniu uczestniczyli uczniowie klas I – III moryńskiej szkoły, koordynator programu Marcin Żekało, dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty w Szczecinie Mariusz Dubojski oraz dyrektorzy szkół z naszego województwa, uczestnicy programu. Gości przywitali Burmistrz Morynia Józef Piątek i dyrektor Zespołu Szkół w Moryniu Krzysztof Jaz.

Uczestnicy wydarzenia poznali pracę pszczelarza, budowę ula i obejrzeli filmy edukacyjne ukazujące cykl życia pszczoły.  Wszyscy uczestnicy programu „Akademia Pszczoły Bohatera” będą także mieli możliwość udziału w webinariach i szkoleniach organizowanych w jej ramach.

W szkołach uczestniczących w programie powstaną szkolne pracownie „Akademii Pszczoły Bohatera”. W województwie zachodniopomorskim powstanie ich 15, a w całym kraju 240.
Fot. Moryń.pl
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza