Alerty najwyższego stopnia w kraju. Czy śnieżyca uderzy w naszym region?


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia trzeciego stopnia dla części kraju przed intensywnymi opadami śniegu. Możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej o 40 cm do nawet 55 cm. Sprawdzamy sytuację pogodową na weekend. 

Do kraju zbliża się niż. IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą. Według najnowszych prognoz  dla naszego regionu. 

Nie prognozuje się wstąpienia intensywnych opadów śniegu. Możliwe miejscami  przelotnie opady.  Mieszkańców regionu czeka silny mróz  z nocy z piątku na sobotę do nawet -10 stopni. Kolejne noce zapowiadają się na minusie.  

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego 

Sobota: zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem, na wybrzeżu również deszczu. Lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna od –2°C do 0°C, na wybrzeżu od 1°C do 3°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, przeważnie północno-zachodni.

Niedziela: zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

- Śledź prognozy i ostrzeżenia IMGW-PIB oraz służb. Naładuj telefon komórkowy. Przygotuj się na możliwe przerwy lub braki w dostawie prądu. Bądź przygotowany na utrudnienia komunikacyjne. Dopasuj swoje plany do aktualnych i prognozowanych warunków. Zachowaj ostrożność - głosi komunikat IMGW. Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza