"Wąwóz pamięci" w Piasecznie (Gmina Trzcińsko Zdrój) w reportażu radiowym.


Historia pisze najlepsze scenariusze. Gdyby Władysław Antonowicz, mieszkaniec Piaseczna w Gminie Trzcińsko-Zdrój, w 2016 roku nie zdecydował się podzielić opowieścią, która w jego uznaniu warta była poznania i upamiętnienia, historia ta nie ujrzałaby nigdy światła dziennego.
 
Brakuje kilku elementów, aby opowieść o tragicznym zdarzeniu z czasów wojny, mogła zostać zamknięta ostatnimi stronami i zaciśnięta twardą obwolutą. Reportaż o tym, co wydarzyło się w Piasecznie, tragicznej zbrodni polskiego jeńca wojennego Jana Szczepaniaka, okolicznościach samobójstwa Niemki. Jaką historię skrywa pamiątkowy kamień upamiętniający bezimiennych spoczywających w niezapomnianych mogiłach na Pomorzu Zachodnim. Gdyby nie zaangażowanie, skuteczność, życzliwość członków Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Trzcińskiej nie udałoby się upamiętnić tragicznej, przerażającej historii sprzed 80 lat.

Warto wysłuchać Reportażu Anny Kolmer "Wąwóz pamięci"

Wąwóz pamięci - reportażu Anny Kolmer - FONOSFERA - Radio Szczecin                                                            AK/XI/2023

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza