Były wiceburmistrz Wojciech Długoborski pyta: kiedy powstanie obwodnica Chojny? [video]

Podczas  LIV sesji Rady Powiatu w Gryfinie, która odbyła się w miniony czwartek 30 listopada, została poruszania sprawa powstania obwodnicy Chojny. 

Długoborski to doświadczony samorządowiec. W przeszłości był między innymi burmistrzem Gryfina i posłem na sejm. Od wielu lat związany jest z Lewicą (wcześniej SLD). Po zakończeniu pracy jako zastępca burmistrza w Chojnie, przeszedł na emeryturę. Obecnie radni rady powiatu w Gryfinie i  wiceprezes w PUK-u Gryfino. 

Radni zajmowali się między innymi Projektem uchwały Rady Powiatu w Gryfinie w sprawie przyjęcia Raportu z realizacji "Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Gryfińskiego na lata 2021-2024 z perspektywą do roku 2030" za lata 2021-2022. Obszerny raport dostępny tutaj: Raport z realizacji "Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Gryfińskiego na lata 2021-2024 z perspektywą do roku 2030" za lata 2021-2022

Wojciech Długoborski: Jednym z takich zadań jest obwodnica Chojny. Mnie interesuje obwodnica Chojny. Bo Chojna ma bardzo niestety trudne położenie ponieważ ona jest przecinana  przez drogi krajowe  z północy na południe i zachodu na wschód. Wybudowane obwodnicy tej północnej nie załatwia tak do końca problemu przejazdu przez Chojnie szczególne ciężkiego transportu bo to o to przed wszystkim chodzi. 

Moje pytanie czy wiemy coś jak przebiegają działania  związane z uruchomieniem tego zadania czyli obwodnicy Chojny. 

Z informacji które otrzymaliśmy z GDKIA mamy tylko krótką informację że nie podjęto w zakresie i niestety nie mamy  więcej informacji jeśli chodzi o tą inwestycje. Odpowiedziała kierownik zakładu analiz środowiskowych mgr inż. Karolina Ioannidis.

Cała wypowiedz dostępna w wideo poniżej, od 49:00 minuty:fot. archiwum 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza