Donald Tusk: wybór nowego rządu 11 grudnia


Spodziewajcie się nowego rządu 11 grudnia, a jeżeli czas na to nie pozwoli, to 12 grudnia - powiedział po spotkaniu z marszałkiem Sejmu Donald Tusk, kandydat na premiera powyborczej koalicji.

W piątek  1 grudnia  marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się z  Donaldem Tuskiem w sprawie  drugiego konstytucyjnego kroku powoływania rządu.

Spodziewajcie się nowego rządu 11 grudnia, a jeżeli czas na to nie pozwoli, to 12 grudnia. Expose 12 grudnia, a zaprzysiężenie rządu zakładamy 13 grudnia, tak jak pan prezydent zasugerował - poinformował Tusk podczas konferencji prasowej. 

11 grudnia  Mateusz Morawiecki wygłosi expose, powinno nastąpić głosowanie nad wotum zaufania dla rządu.  Marszałek Sejmu będzie oczekiwał na zgłoszenie kandydatur na premiera w drugim konstytucyjnym kroku.

— Uważam, że rząd będzie zaprzysiężony przez prezydenta 13 grudnia — dodawał Marszałek Sejmu skrytykował jednocześnie cząstkowy raport komisji do spraw wpływów rosyjskich, która zarekomendowała, by m.in. Donald Tusk nie był powoływany na stanowiska publiczne związane z bezpieczeństwem państwa.

- Jeśli obrady przedłużą się, no to będziemy kończyli ten proces 12 grudnia. Pan prezydent po powrocie ze Szwajcarii będzie miał możliwość zaprzysiężenia rządu, my na pewno zdążymy z tą procedurą powiedział Donald Tusk.

fot.fb/tvn24.pl/Onet 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza