Marika Filińska podwójnie wyróżniona w IV Polonijnym Festiwalu „Kolęda Polska Chodzi po świecie”.


Cedyńska multiinstrumentalistka i wokalistka Marika Filińska została dwukrotnie wyróżniona w IV Polonijnym Festiwalu „Kolęda Polska Chodzi po świecie".

Wyróżnienie przez międzynarodowe jury za poziom wykonania. Specjalne Wyróżnienie przez Dyrektora Festiwalu Adama Denekę za wrażliwość artystyczną. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne Miłośników Bierzwnika, prowadzone przez .Adama Denekę.

Jury powołane przez organizatora: Adam Deneka – Dyrektor Festiwalu-przewodniczący jury-Polska, Laurene Sadowski - Firmin – Francja, Jarosław Dembiński -Polska, Jane Pace - Malta, Dorota Kret – Polska, Marcel Durka – Niemcy, Iwona Chmielik – Polska, Zinora Jattan – Trinidad i Tobago.

Głównym Sponsorem Festiwalu jest Joanna Skibniewska z River Edge w New Jerdey -USA Przesłaniem polonijnego festiwalu jest piękny cytat Adama Mickiewicza -

''Niezwykłe jest bogactwo polskich kolęd i niepospolite są ich wartości artystyczne. Nie wiem czy inny kraj, może pochlubić się zbiorem podobnym do tego, który posiada Polska”

Festiwal odbywał się online. Laureaci dostają zaproszenia na koncerty i kolejne festiwale. Marika w poprzedniej edycji tego festiwalu została laureatką 3 miejsca i na zaproszenie organizatora festiwalu wzięła udział w tygodniowych międzynarodowych warsztatach muzyki dawnej w Kamieniu Pomorskim. Marika uczy się śpiewu oraz gry na instrumentach w Centrum Muzycznym Ewy Kwiecień. Obecnie gra na ukulele, pianinie i na kilku fletach: sopranino, sopranowym i altowym. Talent i pasja rozwija kreatywność, twórczą aktywność i wzbogaca życie o nowe doświadczenia i umiejętności. Marika odkrywa swoją pasję i podejmuje twórcze muzyczne wyzwania. Gratulujemy Marice rozwijania pasji i owocnych postępów.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza