V Dębnowski Jarmark Świąteczny za nami [foto]


Już po raz piąty w Dębnie zorganizowany został świąteczny jarmark. 16 grudnia  na placu Konstytucji 3 Maja kolorowe stoiska pełne świątecznych przysmaków i ozdób przyciągnęły rzesze mieszkańców. Dzieci tradycyjnie czekały na Mikołaja z Holandii i jego pomocników.

Wystawcy rozstawili się na placu Konstytucji 3 Maja, oferując bogaty asortyment. Można było zjeść smaczne świąteczne przysmaki. Nie zabrakło produktów regionalnych: zakwasu buraczanego oraz miodu i produktów pszczelich oraz rękodzieła .  Placówki szkolne sprzedawały przepyszne ciasta, a rękodzieła lokalnych wytwórców wzbudzały zachwyt. Można było nabyć dekoracje lub oryginalne prezenty pod choinkę. Stowarzyszenie „Radość Dzieciom” serwowało watę cukrową i popcorn.

Podczas jarmarku na scenie zaprezentowały się dzieci z dębnowskich przedszkoli i szkół. Swoje popisy taneczne pokazał także Zespół KEEP oraz zagrał BIG BAND z Dębnowskiego Ośrodka Kultury. Wystąpił duet Małgorzata i Bartłomiej Michalczykowie.

Kulminacyjnym momentem imprezy był przyjazd Mikołaja z Holandii. Tradycyjnie Czarne Piotrusie rozpoczęły zabawę na scenie. Do dzieci trafiły niezliczone ilości słodyczy oraz maskotek i zabawek. Nie zabrakło pamiątkowych fotografii. Wizyta gości z Renkum (miasta partnerskiego Dębna) podczas grudniowej imprezy w Dębnie to już tradycja od ponad 20. Lat. 

Już w piątek Mikołaj ze swoimi pomocnikami odwiedził przedszkolaków i uczniów z placówek oświatowych, podopiecznych jednostek opiekuńczych, a także szpital i inne miejsca.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza