Otwarcie świetlicy w Siekierkach [foto]


Siekierki to ostatnia miejscowość w gminie Cedynia, w której nie było jeszcze świetlicy, miejsca spotkań mieszkańców. Już wiele lat temu burmistrz Adam Zarzycki poczynił starania o uzyskanie wszystkich pozwoleń na budowę. 

W sobotę 16 grudnia uroczystego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Adam Zarzycki, ksiądz proboszcz kanonik Bogdan Przybysz oraz sołtys Siekierek Franciszek Liszka wraz z małżonką Jolantą. 

Wzruszeniom nie było końca. Zastępca burmistrza Małgorzata Karwan przywitała serdecznie wszystkich gości przybyłych do świetlicy, a w szczególności mieszkańców Siekierek, którzy wielokrotnie podczas tego wieczoru dziękowali swojemu sołtysowi za to, co robi dla ich społeczeństwa. Sołtys wraz z burmistrzem tworzą zgrany duet, dlatego udało się dopiąć swego i marzenia przekształcić w rzeczywistość.

Uroczystego poświęcenia budynku i pobłogosławienia mieszkańców dokonał ksiądz proboszcz kanonik Bogdan Przybysz, w pięknych słowach dziękując władzom gminy za zrealizowanie tej inwestycji, wspominając również o pozostałych ważnych dla cedyńskiej społeczności przedsięwzięciach, głównie o termomodernizacji szkoły. Jako nauczyciel katecheta, ksiądz zna temat „od środka” i szczerze twierdzi, że ta inwestycja jest na skalę ogólnopolską, a może nawet europejską, na bardzo wysokim poziomie. Miło było również nam usłyszeć, że to piękne, że dbamy o tradycję i najwyższe wartości, chcąc rozpocząć użytkowanie świetlicy od jej poświęcenia i wspólnej modlitwy. To prawda – my cedynianie dbamy o tradycję.

Burmistrz Zarzycki opowiadał zgromadzonym o wyboistej drodze, jaką przeszedł, by móc przekroczyć próg tej świetlicy. Chodzi oczywiście o wiele lat załatwiania formalności dotyczących tej inwestycji. Sołtys Siekierek, w imieniu swoim i mieszkańców, złożył na ręce pana burmistrza osobiste podziękowania, za zaangażowanie i za to, że burmistrz jest silnym i zdecydowanym gospodarzem, który niewiele mówi, za to wiele robi dla społeczeństwa.

Pan sołtys wraz z małżonką przygotowali wiele przysmaków, którymi częstowali gości. Niezastąpiona Wanessa Zagórska umiliła zebranym czas swoim występem. Goście byli oczarowani jej głosem. Zespół Niespodzianka poprowadził zabawę taneczną.


fot. Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu COKiS
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza