Nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek


Do wypadku z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło na ulicy Pomorskiej w Gryfinie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 18 grudnia około godziny 16:00.

Kierowcy jadący drogą krajową nr 31 musieli liczyć się z utrudnieniami. Ruch przez kilkadziesiąt minut odbywał się wahadłowo.

Jak się okazało, sprawcą zdarzenia był 25-letni kierowca pojazdu marki Daewoo, który oddalił się z miejsca, został jednak zatrzymany przez policję, badanie alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy, "wydmuchał" ponad 1,5 promila alkoholu w w wydychanym powietrzu. 

- Wczoraj około godziny 15:10 w Gryfinie na ulicy Pomorskiej doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów. 25-letni kierujący pojazdem marki Daewoo, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, najechał na tył Toyoty, której kierujący chciał skręcić w lewo, następnie Toyota uderzyła czołowo w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby, pasażer Daewoo oraz kierujący Toyotą. Początkowo sprawca zdarzenia, 25 letni kierujący Daewoo, oddalił się z miejsca, natomiast dzięki natychmiastowo podjętym działaniom mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości tj. 0.84 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu - powiedział nam rzecznik gryfińskiej policji. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza