Beata Woźniak o najnowszej książce Andrzeja Krywalewicza [video]


Ciekawe niekonwencjonalne zaproszenie prezentacji ciekawej książki! Autorem pomysłu i realizatorem jest Beata Woźniak z Mieszkowic.

Muzeum Pamiątek 1 Armii WP w Gozdowicach i Starych Łysogórkach zaprasza w najbliższy piątek do Mieszkowic na promocję książki autorstwa Andrzeja Krywalewicza pt. „Odra była jak umarła…” Wspomnienia mieszkańców powiatu gryfińskiego. 12 stycznia Sala Widowiskowa MGOK Mieszkowice o godzinie 17 : 00. Po spotkaniu będzie możliwość otrzymania bezpłatnego egzemplarza z dedykacją. Ilość książek ograniczona.

Beata Woźniak to miłośniczka historii kresowych, umiejętnie pielęgnuje dziedzictwo związane z rodzinnym kresowym pochodzeniem, z pasjonarskim uporem spisuje i gromadzi wspomnienia kresowe. Szczególne miejsce w sercu Pani Beaty zajmuje wioska Hnilcze położona w przedwojennym powiecie podhajeckim, województwie tarnopolskim. Zapomniane historie Mieszkowic i okolic przywołuje po mistrzowsku w pisanych przez siebie opowiadaniach. Prawdziwe zdarzenia, postacie utrwalone przez kronikarzy Mieszkowic wzbogaca pisarską wyobraźnią z precyzją godną rzeźbiarza. „Poszukiwaczka urodnych artefaktów czasów minionych, bo wie, że przeszłość to dziś, tylko cokolwiek dalej. Autorka historycznej monografii Mieszkowic i współautorka wspomnieniowej książki Ślady”.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza