Finał akcji "Paczuszka dla Maluszka". Dary przekazano do Domów Samotnej Matki.


W akcji Paczuszka dla Maluszka 2023/2024 udało się zaangażować przeważającą większość parafii w gminie Gryfino: od Radziszewa i Starych Brynek przez Żabnicę, Czepino, Gryfino, Gardno, Chwarstnicę po Pniewo, Bartkowo, Sobieradz, Borzym i Dołgie. 

W każdej miejscowości, oczywiście w miarę możliwości parafianie przekazywali dary, które tradycyjnie zebrano dla Domów Samotnej Matki w podstargradzkim Poczerninie czy podkołobrzeskich Syrkowicach. Fundacja Małych Stópek otacza tam opieką kobiety i dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. „Małe Stópki” pomagają także takim kobietom indywidualnie, wynajmując np. dla nich mieszkania. Fundacja wysyła również dary za granicę np. na Ukrainę czy organizuje zbiórki dla podopiecznych polskich misjonarzy w Syrii.

"Paczuszka dla Maluszka" jest akcją dobrze rozwiniętą w całym powiecie gryfińskim, szczególnie dzięki zaangażowaniu Pań Agnieszki Konstanciak i Ewy Piotrowicz w gminie Widuchowa, Pana Ariela Pytera w gminie Banie, czy Pani Marcie Wajer w gminie Moryń.

W poniedziałek 8 stycznia dary z Gryfina zostały dostarczone do siedziby Fundacji Małych Stópek przez Kamila Frelichowskiego, koordynatora akcji w gminie Gryfino. Dary z pozostałych parafii zostały odebrane przez pracowników Fundacji jeszcze w starym roku. Ilość darów z niektórych parafii można zobaczyć na zdjęciach.

Organizatorzy chcą podziękować wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc w organizacji akcji w  gminie Gryfino: Pani Elżbiecie Inglot, Pani Jordanie Wasilewskiej, Panu Bartoszowi Ponickiemu, ks. Stanisławowi Helakowi, ks. Józefowi Dudkowi, ks.Przemysławowi Pokorskiemu oraz Panu Pawłowi Borowiakowi.

W Gryfinie zebrano: 52 opakowań pieluch w rozmiarach 1-6, 98 opakowań wilgotnych chusteczek, 43 butelek płynów do kąpieli 2 w 1, 16 butelek oliwek i emolientów, 13 opakowań kremów nawilżających i posypek przeciwodparzeniowych, 10 mydełek dla niemowląt, 7 butelek plynów do prania i płukania, 5 opakowań kaszek dla niemowląt, 5 opakowań patyczków i płatków kosmetycznych dla niemowląt, 9 opakowania potrójnych zestawów body i śpioszków, 2 maskotki, 1 para bucików, 2 pary spodni, 3 kocyki, 2 śliniaczki, Nebulizator,2 czapki oraz 1 reklamówkę ubranek używanych.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza