W regionie powstanie firma przetwarzająca odpady komunalne? Są obawy mieszkańców i samorządowców.


W Czarnówki (gmina Widuchowa) na terenie byłej jednostki wojskowej ma powstał instalacja do przetwarzania odpadów komunalnych. Inwestycja budzi obawy mieszkańców i samorządowców. 

- Z niepokojem odnoszę się do sprawy inwestycji związanej z przetwarzaniem odpadów, która ma być realizowana na terenie byłej jednostki wojskowej w Czarnówku - czytamy w komunikacie burmistrza Gryfina Mieczysława Sawaryna. 

Miejscowość w której ma powstać instalacja znajduje się przy granicy z gminą Gryfino. Nie wiadomo ile dokładnie ton rocznie odpadów miałoby być tu przetwarzane, ale burmistrz w swoim komunikacie mówi o "olbrzymiej ilość śmieci komunalnych i prawdopodobnie odpadów produkcyjnych". Inwestorem ma być firma zagraniczna. 

- Mają świadomość, że w ostatnich latach dochodziło w naszym kraju, do wielu nieprawidłowości związanych ze składowaniem odpadów postanowiłem podjąć działanie, które zabezpieczą mieszkańców naszej gminy od ewentualnie negatywnego oddziaływania tej inwestycji na środowisko oraz uciążliwości z przewożeniem dużej ilości odpadów przez miejscowości gminy Gryfino - kontynuuje Sawaryn. 

Włodarz gminy Gryfino wystąpił do wójta Widuchowej z pismem i prośbą o udzielenie najważniejszych informacji o inwestycji. Chce również uznania gryfińskiego magistratu za stronę w postępowaniach.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza