Kwestii uregulowania związków partnerskich to zagrożenie dla "tradycyjnej polskiej rodziny"?


- Nikt nikomu niczego nie próbuje narzucić, bo związek partnerski czy kwestia przerywania ciąży to nie nakazy, a prawa. Trochę śmieszą mnie dziś te paniczne głosy prawicy, które w kwestii uregulowania związków partnerskich widzą jakieś zagrożenie dla "tradycyjnej polskiej rodziny - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Katarzyna Kotula, ministra ds. równości.


Wywiadzie dla Wirtualnej Polski zostały poruszone miedzy innymi tematy związków partnerskich, wyborów  samorządowych czy aborcji.  Cały wywiad dostępny w portalu WP Kobieta tutaj: Katarzyna Kotula: Aborcja to prawo, nie nakaz

Kotula urodziła się w 1977 roku w Gryfinie. Jest działaczką społeczną i polityczną, oraz posłanką Lewicy. W Sejmie zasiada od 2019 roku. W wyborach w 2023 roku Katarzyna Kotula startowała z okręgu gdańskiego. Uczestniczyła w Kongresach Kobiet, działała w Ogólnopolskim Strajku Kobiet. Brała też udział w założeniu społecznego komitetu „Jesteśmy”, który zrzesza opiekunów osób z niepełnosprawnościami.

Politycznie była zaangażowana w tworzenie partii Wiosna Roberta Biedronia, a w październiku 2020 roku została rzeczniczką prasową partii. Po rozwiązaniu Wiosny, została członkinią Nowej Lewicy, a w listopadzie 2021 roku została jej współprzewodniczącą w województwie zachodniopomorskim.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza