WOŚP 2024. Jeden Osiem L, twórcy hitu "Jak zapomnieć" wystąpią w Gryfinie [video]


W niedzielę 28 stycznia odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nawiesza akcja charytatywna w Polsce i na świecie odbędzie się również w Gryfinie. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Jeden Osiem L. 

Grupa powstała w 1998 roku w Płocku. Zespół zasłynął niekonwencjonalnym i nowatorskim, jak na czasy wydania ich pierwszej płyty, podejściem do gatunku Hip-Hop. W 2003 roku nakładem wytwórni UMC Records, zespół wydał swój pierwszy album zatytułowany „Wideoteka”. Pierwszym singlem promującym płytę był utwór „Jak zapomnieć”, który błyskawicznie stał się hitem zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów wielu rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Utwór był na tyle popularny, że dostał się nawet na playlisty raczej nieprzychylnie nastawionych do muzyki hip-hopowej rozgłośni komercyjnych, niezaprzeczalnie odgrywając główną rolę w popularyzacji tego gatunku w Polsce. Album w niedługim czasie uzyskał status Złotej Płyty.


W 2005 roku grupa podpisała kontrakt z firmą Universal Music Polska i w kwietniu tego samego roku wydała drugi krążek zatytułowany „Słuchowisko”. Znalazły się na nim takie utwory jak: „Pytam Kiedy”, który został nominowany do konkursu Premier na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, czy „Smak Zwycięstwa”, z którym zespół wystąpił podczas konkursu „Superjedynek”.


W 2007 roku w trzyosobowym składzie grupa Jeden Osiem L wydała kolejną, trzecią już płytę zatytułowaną „Nowy folder”. Płytę promował singiel „Kilka Chwil”. Utwór ten bardzo szybko zdominował wszystkie listy przebojów i przez okres 2 miesięcy był najczęściej granym polskim utworem w rozgłośniach radiowych. Krążek ten pokazał również nowe oblicze zespołu, gdzie
hip-hop przestał być stylem dominującym i stał się jedynie jednym z wielu gatunków muzycznych określających twórczość grupy.


W 2014 roku ukazał się kolejny album zespołu zatytułowany &deKada krążek promował singiel Znów to mam Obecnie grupę tworzą: Łukasz (wokalista i autor tekstów) oraz Toffson (kompozytor i producent wszystkich dotychczasowych nagrań zespołu).
Zespół w swojej dotychczasowej karierze zagrał ponad 400 koncertów na terenie kraju, jaki i zagranicą. Niebanalne teksty i dobra muzyka zespołu pozwalają na stworzenie wyjątkowego wydarzenia muzycznego z Jeden Osiem L w roli głównej.

28 lutego 2018 odbyła się premiera singla zespołu zatytułowanego „Zanim wszystko stracę”. Był to news dnia większości portali muzycznych (rmf, radiozet, eska, 4funtv, interia, onet, cgm itp.).
Teledysk na platformie YouTube obejrzano ponad 2 800 000 razy.
11 lutego 2019 odbyła się premiera singla zespołu zatytułowanego „Grawitacja”. Był to news dnia większości portali muzycznych (rmf, radiozet, eska, 4funtv, interia, wprost, wp itp.).
W październiku 2019 roku ukazał się 3 singiel zatytułowany „Zatrzymaj się”. Utwór nawiązywał klimatem do pierwszych nagrań zespołu i spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem środowiska
hiphopowego w Polsce.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza