Jakub Iskra z Widuchowej piłkarzem II ligowego GKS-u Jastrzębie.


Jakub Iskra pochodzący z gminy Widuchowa został piłkarzem GKS-u Jastrzębie. Zespół występuje w rozgrywkach II ligi piłki nożnej. 

Nowy piłkarz GKS-u Jastrzębie ma spore doświadczenie reprezentacyjne. Występował w  drużynach narodowych od U-16 do U-20. Brał udział m.in. w eliminacjach ME U-17, a także w rozgrywkach Elite League U-20. Łącznie uzbierał aż 29 występów z orzełkiem na piersi w różnych kategoriach wiekowych.

Zawodnik, który przyszedł na świat 13 sierpnia 2002 roku związał się z  klubem 2,5-letnim kontraktem, do końca czerwca 2026 roku.  To piłkarz występujący na prawej stronie obrony oraz na prawym wahadle. Przez ostatnich kilkanaście dni Jakub był testowany przez sztab szkoleniowy naszego zespołu, a następnie otrzymał propozycję kontraktu. Strony doszły do porozumienia i niespełna 22-letni piłkarz dołączył do  klubu. Nowy zawodnik GKS-u Jastrzębie pochodzi z Gryfina, a jego pierwszym klubem był GUKS Widuchowo. Ważnym momentem w pierwszych latach przygody z piłką nożną były dla niego przenosiny do Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin. Z niej w 2018 roku wyjechał do Włoch i został zawodnikiem klubu SPAL 2013. Występował w zespole U-17, a także U-19 – w Primaverze – a w lipcu 2020 zadebiutował w Serie A. W jednej z najlepszych lig europejskich wystąpił w 2 spotkaniach. Sezon 2021/22 spędził na wypożyczeniu w Śląsku Wrocław, w barwach którego rozegrał 8 spotkań w ekstraklasie. W rozgrywkach 22/23 był zawodnikiem pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz (21 meczów, 1 gol). Po spadku do II ligi rozwiązał kontrakt z klubem z województwa małopolskiego. Następnie, latem zeszłego roku, nie znalazł pracodawcy w Polsce i jesień spędził w klubie FC Schwedt 02. To drużyna z Niemiec, z miejscowości położonej nieopodal granicy z Polską, która występuje na siódmym poziomie rozgrywkowym. W klubie tym występuje kilku polskich piłkarzy, m.in. starszy brat Jakuba Iskry, Paweł. 


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza