Komendant gryfińskiej straży przeszedł na emeryturę

We wtorek 30 stycznia w auli Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie odbył się uroczysty apel z okazji zdania i powierzenia pełnienia obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku p.o. Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Mirosławowi Penderowi przez dowódcę uroczystości mł. asp. Rafała Staszaka.

Następnie dokonano wprowadzenia Sztandaru Komendy Powiatowej PSP w Gryfinie, po czym wspólnie odśpiewano Hymn Państwowy. Komendant Powiatowy PSP w Gryfinie st. bryg. Piotr Juzyszyn przywitał przybyłych gości.

W uroczystości uczestniczyli m. in. Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Marek Popławski, Starosta Powiatu Gryfińskiego Pan Wojciech Konarski, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu gryfińskiego, przedstawiciele służb oraz zaprzyjaźnionych instytucji, Komendanci Miejscy i Powiatowi PSP woj. zachodniopomorskiego, byli Komendanci Powiatowi PSP w Gryfinie, funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Gryfinie oraz rodzina i przyjaciele ustępującego Komendanta.

Przemawiający goście podkreślali niezwykłe zaangażowanie st. bryg. Juzyszyna w pracę na rzecz funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu gryfińskiego.

St. bryg. Juzyszyn urodził się w 1972 roku i związany był z Państwową Strażą Pożarną od 1992 roku od rozpoczęcia nauki w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, 04.05.1996 r. zakończył naukę uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w maju 1996 roku jako absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Przez pierwszy rok służby w JRG zajmował stanowisko dowódcy zastępu. Od 01.07.1997 r. rozpoczął  służbę w wydziale operacyjno - szkoleniowym jako młodszy oficer, następnie specjalista ds. operacyjno - szkoleniowych. W 2006 roku ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Szczecińskim w Szczecinie. Następnie w wydziale operacyjno - szkoleniowym w latach 2007 - 2016 pełnił funkcje naczelnika wydziału operacyjno-szkoleniowego. Od 2016 roku zajmował stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Gryfinie. Z dniem 31.01.2023 r. został powołany na pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Gryfinie. Z dniem 5 kwietnia 2023 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Gryfinie.

Podczas uroczystości Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Gryfinie kpt. Maciejowi Łempickiemu. Przemawiający goście życzyli st. bryg. Juzyszynowi wszelkiej pomyślności na emeryturze, a obejmującemu obowiązki kpt. Łempickiemu powodzenia oraz wytrwałości na powierzonym stanowisku.

Uroczysty apel zakończył się odprowadzeniem Sztandaru Komendy Powiatowej PSP w Gryfinie oraz złożeniem meldunku Zachodniopomorskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP.

Po zakończeniu apelu wykonano pamiątkowe zdjęcie ze wszystkimi uczestnikami biorącymi udział w uroczystości.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza