Poszukiwany międzynarodowym listem gończym zatrzymany przy granicy.


Policjanci z Niemiec zatrzymali 28-latka, który był poszukiwany międzynarodowym listem gończym. Mężczyzna pochodzi z Francji. 

Do zdarzenia doszło 1 stycznia około godziny 4:00. Na trasie niedaleko Mescherin policja sprawdziła Francuza poszukiwanego międzynarodowym listem gończym. 

Jak informuje lokalny portal moz.de: Funkcjonariusze zauważyli pieszego, który szedł autostradą federalną B113 w kierunku przejścia granicznego z Polską. 

Nie jest jasne, czy chciał uciec do Polski. W związku z tym policjanci zabrali go do biura w celu ustalenia i sprawdzenia jego tożsamości. Po ustaleniu jego tożsamości okazało się, że wobec obywatela Francji wydano międzynarodowy nakaz aresztowania. Nakaz aresztowania został wydany w maju 2022 roku. Władze sądowe we Francji wydały nakaz aresztowania obywatela francuskiego za różne przestępstwa. Należą do nich przestępstwa na tle seksualnym, pozbawienie wolności i liczne groźby.

Francuz został oficjalnie aresztowany i przewieziony do zakładu karnego w Brandenburgii. Mężczyznę czeka ekstradycja  do Francji.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza