Stop wzrostowi emisji zanieczyszczeń w niemieckiej rafinerii PCK Schwedt - powstała internetowa petycja.


Rafineria PCK w Schwedt, tuż przy polskiej granicy, zawnioskowała o zwiększenie limitów emisji szkodliwych gazów, w tym dwutlenku siarki - informuje biznesalert.pl i portal niezalezna.pl. W sieci pojawiła się internetowa petycja przeciwko wzrostowi emisjii zanieczyszczeń. 

Zakład znajduje się tuż przy polskiej granicy. Większościowym udziałowcem PCK jest rosyjski Rosnieft. Stare pozwolenie na emisję gazów miało wygasnąć wraz z końcem roku.
W naszym kraju obowiązuje rozporządzenie o limitach emisyjnych, które dla dwutlenku siarki dopuszcza maksymalne poziomy 850mg/m3. Według nieoficjalnych informacji Niemcy mieli wystąpić o zgodę na emisję większą niż polskie standardy.

- Jako mieszkańcy terenów nadodrzańskich z obszarów gmin Gryfino, Widuchowa, Chojna, Cedynia i Moryń bezpośrednio zagrożonych planami dwukrotnego wzrostem emisji dwutlenku siarki w rafinerii PCK Schwedt utworzyliśmy inicjatywę STOP Wzrostowi Emisji Zanieczyszczeń w PCK Schwedt! Zwracamy się do Państwa z prośbą o udostępnienie na Państwa portalach naszej petycji online do Minister Klimatu i Środowiska Pani Pauliny Hennig-Kloski, o podjęcie działań prowadzących do zaprzestania ubiegania się o pozwolenie na wzrost emisji dwutlenku siarki przez niemiecką rafinerię PCK Schwedt - czytamy w liście do naszej redakcji. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza