Kotula zatańczyła w Sejmie przeciwko przemocy. Akcja "One Billion Rising" [video]

 

Posłanki Nowej Lewicy i Koalicji Obywatelskiej zatańczyły w Sejmie w ramach międzynarodowej akcji "One Billion Rising - Nazywam się miliard".

Nazywam się Miliard to ogólnoświatowa kampania społeczna przeciw przemocy wobec kobiet, zapoczątkowana w 2011 przez Eve Ensler. Elementem wspólnym jest taniec, ponieważ tańcząc kobiety mają rządzić swoim ciałem. W akcji wzięła  udział  minister ds. równości Katarzyna Kotula pochodząca z naszego regionu a dokładnie z Gryfina. 

Kotula urodziła się w 1977 roku w Gryfinie. Jest działaczką społeczną i polityczną, oraz posłanką Lewicy. W Sejmie zasiada od 2019 roku.W wyborach w 2023 roku Katarzyna Kotula startowała z okręgu gdańskiego. Uczestniczyła w Kongresach Kobiet, działała w Ogólnopolskim Strajku Kobiet. Brała też udział w założeniu społecznego komitetu „Jesteśmy”, który zrzesza opiekunów osób z niepełnosprawnościami.

Politycznie była zaangażowana w tworzenie partii Wiosna Roberta Biedronia, a w październiku 2020 roku została rzeczniczką prasową partii. Po rozwiązaniu Wiosny, została członkinią Nowej Lewicy, a w listopadzie 2021 roku została jej współprzewodniczącą w województwie zachodniopomorskim.

- Jak co roku tańczymy w walentynki przeciwko przemocy - w akcji #NazywamSięMiliard, bo za naszego życia miliard kobiet doświadczy przemocy. Mówimy, krzyczymy, piszemy projekty ustaw, opracowujemy antyprzemocowe programy i dyrektywy, będziemy też tańczyć, czy się Wam to podoba, czy nie!. - napisała w mediach społecznościowych Kotula. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza