Minister dzwoni do protestujących rolników na S3 [wideo]


Minister rolnictwa Czesław Siekierski rozmawiał przez telefon z rolnikami protestującymi na trasie S3 w Myśliborzu. Poinformował ich, jakie dopłaty rząd zamierza uruchomić.

- Jest to mało w stosunku do strat i oczekiwań - powiedział. Dodał, że gdyby to było w jego kompetencjach, "wyrzuciłby ekoschematy".

Na trasie S3 na węźle Myślibórz trwa strajk generalny rolników. Od 9 lutego blokują ciągnikami drogę ekspresową. Protestujący rolnicy tracą cierpliwość. 


- Jeżeli nie wywalczymy nic więcej, to nasze gospodarstwa zaczną plajtować i ginąć. Zielony Ład nas niszczy. Ekoterroryzm zniewolił rolników do tego stopnia, że nie jesteśmy w stanie produkować taniej, polskiej żywności – mówi Adam Walterowicz, przewodniczący Wojewódzkiego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych dla Tygodnik Poradnik Rolniczy.

Komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski spotka się z rolnikami . Taką informację przekazał nam rzecznik prasowy protestujących rolników. Spotkanie ma się odbyć przy węźle na S3 koło Myśliborza o godzinie 15:00.

Źródło: Tygodnik Poradnik Rolniczy
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza