Spotkanie "Miłość Istnieje Zawsze"


Z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Nasza Widuchowa planuje zorganizować cykl spotkań, które poświęcone będą historii tego ważnego wydarzenia. Powstańcze Epizody to seria wydarzeń, podczas których będą prezentowane różne znane i mniej znane wydarzenia, postacie, formacje wojskowe oraz losy, które tworzą obraz 63 dni walki mieszkańców stolicy o wolność i niepodległość.

Pierwszym spotkaniem w ramach cyklu będzie Miłość Istnieje Zawsze, które odbędzie się 12 lutego 2024 roku w świetlicy wiejskiej w Lubiczu o godzinie 17:30. Podczas tego wydarzenia odbędzie się rozmowa na temat ślubów w Powstaniu Warszawskim oraz zaprezentowany zostanie film dokumentalny Epidemia Miłości. Ponadto będzie okazja obejrzeć broń, ekwipunek i mundury z tamtej epoki.


Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w spotkaniach. Będzie to doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat powstania. W ramach kolejnych spotkań przedstawionych zostanie wiele innych ciekawych tematów związanych z Powstaniem Warszawskim.

Nasza inicjatywa ma na celu upamiętnienie tych, którzy poświęcili swoje życie za wolność naszej Ojczyzny oraz przypomnienie o bohaterskich czynach żołnierzy walczących podczas Powstania Warszawskiego. Dlatego zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w naszych spotkaniach i dzielenia się swoją wiedzą na temat tej ważnej dla Polski historii.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza