Trwa strajk generalny. Rolnicy zapowiadają blokady S3.


Kolejną blokadę drogi ekspresowej S3 zapowiadają na poniedziałek 12 lutego rolnicy z naszego regionu. Utrudnienia pojawią się na węźle Myślibórz w pobliżu Rynicy. To miejsce ma być blokowane codziennie przez miesiąc. 

W godzinach od 14:00 do 16:00 kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Blokowane mają być dwie jezdnie. To element protestów rolników, również z naszego regionu. 

- Nasza cierpliwość się wyczerpała. Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru jak ogłosić strajk generalny. Nie ma zgody na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”, unijnej strategii „od pola do stołu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie. Rząd Polski, musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu. O to będziemy walczyć aż do skutku. Polskie, rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Zdrowa polska żywność, którą produkuje polski rolnik to podstawa do wyżywienia i zdrowia obywateli RP. Prosimy rodaków o wyrozumiałość i świadomość sytuacji w jakiej wszyscy się znaleźliśmy. Walczymy o nasze wspólne dobro, jakim jest uchronienie przed upadkiem i bankructwem polskich rodzinnych, niejednokrotnie wielopokoleniowych gospodarstw rolnych - czytamy w komunikacie NSZZ Solidarność. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza