Wytańczyli turnus dla dzieci, które zmagają się z trudnościami i traumą.


Marzena Bakalarczyk - Polek kontynuuje ideę swojego brata - śp. Edwarda Polka, który był prezesem, Stowarzyszenia Misie Ratują Dzieci oraz założycielem i pomysłodawcą Domu Misia Ratownika w Dzwirzynie.

Zgodnie z ostatnimi słowami brata "siostro, zajmij się misiami" Pani Marzena powołała w lipcu 2023 roku Fundację Wspierające Misie,

- Wiem, że mnie w tym wspiera już jako anioł i doceniam wsparcie jakie otrzymałam od osób po stracie brata rozumiejąc jak bardzo ważne jest to, gdy zmagamy się z bólem, z traumą z powodu tragicznych zdarzeń losowych zwłaszcza , jeżeli to dotyka dzieci - mówi Marzena Bakalarczyk-Polek - czynię wiele działań aby pozyskać środki na wynajem w Polsce obiektów do których mogę zaprosić na turnus dzieci zmagające się z traumą w skutek wypadku drogowego. Walentynki z misiami jeszcze wybrzmiewają w uszach a tu wspaniała wiadomość! Wytańczyliśmy dobro. 

Fundacja Wspierające Misie przygotowała weekendowy turnus wypoczynkowo-terapeutyczny dla dzieci, które doświadczyły traumatycznych wypadków komunikacyjnych. Dzięki Waszej hojności udało się zorganizować to wydarzenie, które wesprze dzieci w procesie powrotu do stanu sprzed zdarzenia. 

Turnus odbędzie się od 19 do 21 kwietnia w Willi Erika w Karpaczu i jest całkowicie bezpłatny dla dzieci wraz z opiekunami, dzięki ludziom otwartego serca. 

Oprócz oczywistych konsekwencji fizycznych, takich jak złamania czy obrażenia ciała, wypadki samochodowe mogą również wywołać głęboką traumę psychiczną u dzieci. Dzieci będąc ofiarami wypadku mają tendencje do kompulsywnego ponownego doświadczania części albo całego wypadku, zwykle nie pamiętają tego, co się zdarzyło, nie są skłonne mówić o wypadku lub czują się emocjonalnie odrętwiałe, zamrożone. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza