Kandydat na radnego spowodował kolizję, miał 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mamy oświadczenie komitetu.

Kompletnie pijany kierowca pojazdu marki BMW ledwo trzymał się na nogach. Jadąc uderzył w inny pojazd i próbował uciec z miejsca. Mamy więcej informacji w sprawie nietrzeźwego kandydata na radnego. 

O tej bulwersującej sytuacji pisaliśmy w artykule Kompletnie pijany kandydat na radnego spowodował kolizję i próbował uciec z miejsca zdarzenia.

W sobotę 23 marca około godziny 22:30 45-letni kierujący BMW spowodował kolizję na ul. Bałtyckiej po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Następnie na ul. Sienkiewicza doszło do kolejnej kolizji z udziałem BMW. Sprawca uderzył najpierw w auto którym podróżowała matka z dzieckiem. 

- Tym razem uszkodzenia w pojeździe nie pozwoliły na kontynuowanie jazdy, w związku z czym mieszkaniec naszego powiatu pozostawił swój pojazd i oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia. Dzięki natychmiastowo podjętym działaniom przez funkcjonariuszy doszło do zatrzymania kierującego. Jak się okazało posiadał on 1.96 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Oczywiście mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy - informuje nas aspirant Jakub Kuźmowicz z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. 

Badanie alkomatem wykazało około 4 promili alkoholu. Jak udało nam się dowiedzieć, to jeden z kandydatów ugrupowania KWW Powiatowa Inicjatywa Samorządowa. 

- Chcielibyśmy podkreślić, że nasz komitet nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenie, które miało miejsce z udziałem jednego z naszych kandydatów do rady. Jesteśmy niezależnym komitetem, a zdarzenie to miało miejsce poza naszym zakresem działania. Osoba odpowiedzialna za ten incydent zobowiązała się do złożenia oświadczenie w tej sprawie. Jesteśmy tak samo poruszeni zaistniałymi okolicznościami jak mieszkańcy Gryfina, jednak kandydat ponosi pełną odpowiedzialność za swoje działania - informuje Marcin Pisanko z KWW Powiatowa Inicjatywa Samorządowa. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza