Minister Katarzyna Kotula: Tęczowe Rodziny nie potrzebują zgody na istnienie bo już są wśród nas.


Minister do spraw równości Katarzyna Kotula spotkała się z Tęczowymi Rodzinami w Warszawie. Tęczowe rodziny – to takie, w których dzieci wychowywane są przez pary inne niż postrzegane jako cis hetero normatywne, czyli tradycyjnie pojętych rodziców.


- Dziś w KPRM miałam przyjemność spotkać się z Tęczowymi Rodzinami. Tęczowe Rodziny nie potrzebują zgody na istnienie, bo już są wśród nas. Potrzebują bezpieczeństwa, akceptacji i naszej miłości, potrzebują praw, narzędzi i widzialności. Kilka dni temu media obiegła historia Victora, który urodził się w 2016 roku w Wielkiej Brytanii. W brytyjskich dokumentach Victora widnieją dwie matki, Naczelny Sąd Administracyjny nie uznał skargi na odmowę transkrypcji dokumentów polskiego obywatela, który ma dwie matki, ale zaznaczył jednak, że – kwestia spraw rodzin jednopłciowych wymaga uregulowania  - napisała w mediach społecznościowych Kotula. 

Kotula urodziła się w 1977 roku w Gryfinie. Jest działaczką społeczną i polityczną, oraz posłanką Lewicy. W Sejmie zasiada od 2019 roku.W wyborach w 2023 roku Katarzyna Kotula startowała z okręgu gdańskiego. Uczestniczyła w Kongresach Kobiet, działała w Ogólnopolskim Strajku Kobiet. Brała też udział w założeniu społecznego komitetu „Jesteśmy”, który zrzesza opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Politycznie była zaangażowana w tworzenie partii Wiosna Roberta Biedronia, a w październiku 2020 roku została rzeczniczką prasową partii. Po rozwiązaniu Wiosny, została członkinią Nowej Lewicy, a w listopadzie 2021 roku została jej współprzewodniczącą w województwie zachodniopomorskim.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza