Sędziowska para w regonie - "połączyła nas wspólna pasja".


Rozpoczyna się piłkarska wiosna w naszym regionie. Oprócz piłkarzy na boiska powrócą też sędziowie, którzy będą czuwali nad sprawiedliwym przebiegiem spotkań piłkarskich. W zbliżającej się rundzie będziemy mogli się przyglądać pracy pewnej sędziowskiej pary...

Do grona sędziów piłkarskich dołączył były piłkarz Odry Chojna Marek Łągiewczyk. Co ciekawe, piłkarskim sędzią, a raczej sędziną, jest od wielu lat jego partnerka - Ewa Linkiewicz. 

Sędziowanie to nie jedyne zajęcie piłkarskiej pary. Pani Ewa jest prezesem Dobrawy, trenerką i sędzina, a Marek Łągiewczyk prezesem i trenerem Husarii Schwedt oraz trenerem juniorów Odry Chojna. 

- Mamy wspólne zainteresowania, jeździmy na mecze, uczestniczymy w przedsięwzięciach sportowych. Dwa lata temu połączyła nas pasja do sportu a w szczególności piłka nożna. Sędziujemy też za granicą, w Niemczech. Oboje pracujemy w szkole jako nauczyciele. Często razem teraz sędziujemy a potem razem analizujemy mecze, te na żywo oraz w telewizji. W najbliższy weekend będziemy wspólnie sędziować dwa mecze w weekend - mówi w rozmowie z nami Marek Łągiewczyk. 

Parę sędziów zobaczmy w akcji podczas spotkań ligowych w Goleniach i Widuchowej.  
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza