Wyborczy Dzień Kobiet [list do redakcji]

Za nami Międzynarodowy Dzień Kobiet. W okresie wyborczym wielu kandydatów wykorzystało to święto do promowania własnej osoby w wyborach samorządowych...

Prezentujemy list Pani Mirosławy, mieszkanki miejscowości Daleszewo w gminie Gryfino, która jest zniesmaczona kwiatkiem z wyborczym materiałem, który otrzymała na jednym ze spotkań z okazji Dnia Kobiet, prezentujemy go poniżej.

Zwracam się z prośbą o zwrócenie uwagi na wydarzenie, które miało miejsce 8 marca 2024 roku w świetlicy Zagroda w Daleszewie, podczas którego Pan ****, kandydat na radnego z komitetu Pana Rafała Muchy, wręczał kwiaty kobietom wraz z wizytówką wyborczą.

Jako obywatelka czuję się zaniepokojona tym, co uważam za nieodpowiednie wykorzystanie Międzynarodowego Dnia Kobiet do celów politycznych. Dzień ten powinien być okazją do świętowania osiągnięć kobiet i promowania równości, a nie platformą do promocji indywidualnych ambicji politycznych.

Uważam, że takie działanie może być postrzegane jako poniżające i ośmieszające, ponieważ sugeruje, że gest wręczenia kwiatów jest warunkowany politycznym przekazem, co może być odebrane jako brak szacunku dla prawdziwego znaczenia tego dnia.

Proszę o przemyślenie tej kwestii i podjęcie odpowiednich kroków w celu zapewnienia, że przyszłe działania będą odzwierciedlały prawdziwe wartości i znaczenie Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza