Blisko 1900 osób podpisało petycję o cofnięcie decyzji w sprawie zgody na blokadę drogi S3 przez rolników.

Blisko 1900 osób podpisało już petycję w sprawie cofnięcia decyzji o zgodzie na protest rolników na drodze ekspresowej S3, który jest zaplanowany na czwartek 25 kwietnia. 

Zgodę na organizację zgromadzenia i blokadę drogi wydał wójt Kozielic. Kilka dni temu rolnicy musieli zakończyć blokadę S3 w okolicach Rynicy z powodu braku zgody burmistrza Myśliborza, organizatorzy protestów odwołali się do Sądu, a ten podtrzymał negatywną dla nich decyzję. 

Teraz rolnicy planują blokadę drogi na wysokości Węzła Pyrzyce. We wtorek 24 kwietnia w tej sprawie odbyło się spotkanie u wojewody zachodniopomorskiego Adama Rudawskiego. 

Otrzymałem informację, że rolnicy pomimo zejścia z węzła Myślibórz chcą dalej protestować na drodze S3, ale tym razem na węźle Pyrzyce. Wniosek protestujących w tej sprawie przyjął wójt gminy Kozielice. W związku z licznymi sygnałami od zaniepokojonych mieszkańców i kierowców z naszego regionu zorganizowałem dziś w tej sprawie spotkanie. Wzięli w nim udział przedstawiciele Biura Zarządzania Kryzysowego Wojewody, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Policja a także wójt Kozielic i burmistrz Pyrzyc. Jako wojewoda nie mogę zawiesić ani przerwać tego protestu, ale podczas spotkania podkreśliłem, że najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Przypomniałem, że zgodnie z ustawą Prawo o zgromadzeniach wójt może rozwiązać zgromadzenie jeżeli jego przebieg zagraża życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach - napisał w mediach społecznościowych wojewoda Adam Rudawski. 

Rolnicy otrzymali zgodę na protest aż do 30 czerwca, z uzyskanych informacji wynika, że w czwartek ma odbyć się strajk ostrzegawczy, który ma potrwać 24 godziny, do piątku do godziny 10:00. 

Na stronie petycje online stworzono petycję o wstrzymanie protestu, w ciągu kilkunastu godzin podpisało ją już ponad 1800 osób. Petycję można zobaczyć tu [kliknij]

- Złóż swój podpis jeśli popierasz wniosek o cofnięcie decyzji Wójta Kozielice o zaplanowanym zgromadzeniu na węźle Pyrzyce S3. Wniosek ma zostać złożony do Wojewody Zachodniopomorskiego - piszą autorzy wniosku.  

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza