Gdzie zamieszkać w okolicach Szczecina?


Gdzie zamieszkać w okolicach Szczecina? Jaki adres wziąć pod uwagę, aby zyskać dobry dojazd, korzystną cenę i spokój od miejskiego zgiełku? Przedstawiamy krótki przegląd miejscowości w okolicach Szczecina.

Stolica województwa zachodniopomorskiego jest siódmym pod względem wielkości miastem w Polsce. Szczecin jako siedziba wielu uczelni każdego roku przyciąga nowych studentów. Znajdują się tu także siedziby wielu firm, w tym zagranicznych korporacji. Mimo dynamicznego rozwoju Szczecin nadal może poszczycić się nieco tańszymi nieruchomościami w porównaniu do innych miast wojewódzkich. Najdroższe nieruchomości w tej części Polski koncentrują się w pasie przybrzeżnym, nad Bałtykiem. Mimo to wielu mieszkańców Szczecina rozważa nieruchomości poza obrębem miasta. Wśród najczęściej wymienianych powodów znajduje się chęć ucieczki od zgiełku miasta, niższe koszty życia oraz dostęp do atrakcyjnych terenów rekreacyjnych, których w okolicach Szczecina nie brakuje. Oferty https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/szczecin-i-okolice/ koncentrują się m.in. wzdłuż Zalewu Szczecińskiego oraz mniejszych miejscowości jak Gryfino czy Stargard. Ciekawym wyborem jest także oddalony o godzinę jazdy Gorzów Wielkopolski. Gdzie zamieszkać w okolicach Szczecina? Przedstawiamy propozycje popularnych adresów!

Police

Położone zaledwie 15 km od centrum Szczecina Polce uważane są za tzw. satelitę lub sypialnie miasta. Miejscowość położona przy granicy z Niemcami posiada strategiczne położenie, które czyni ją dobrym wyborem dla osób pracujących w Szczecinie lub okolicach Berlina. Znajduje się tu także podstrefa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która daje liczne miejsca zatrudnienia. Miejscowość jest dobrze skomunikowana ze Szczecinem, a równocześnie zachęca niższymi kosztami życia i cenami nieruchomości. Jak wynika z danych serwisu gethome.pl, za metr kwadratowy średniej wielkości mieszkania zapłacimy tu zaledwie 8 tys. zł. Dla porównania w Szczecinie jest to 11-12 tys. zł.

Goleniów

Goleniów to 22 tysięczne miasto położone 50 km od Morza Bałtyckiego i 35 km od Szczecina. Miasto położone na Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ma spory potencjał inwestycyjny oraz zapewnia wiele miejsc pracy. Swoje siedziby mają tu m.in. przedsiębiorstwa z branż drzewnej, transportowej i spożywczej. Mieszkańcy doceniają dogodny dojazd do Szczecina oraz nad morze, które jest częstym celem weekendowych wycieczek. Średnia cena za metr 2-pokojowego mieszkania wynosi tu 8 tys. zł za mkw.

Gryfino

Położone niecałe 30 km na południe od Szczecina Gryfino również liczy około 22 mieszkańców. Miasto graniczy Parkiem Krajobrazowym Dolina Dolnej Odry i znajduje tuż obok Szczecińskiego Parku Krajobrazowego Puszcza Bukowa. Graniczny charakter sprawia, że pojawiają się tu przedsiębiorcy i inwestorzy z Polski i Niemiec. Mieszkańcy doceniają zielony i wielokulturowy charakter miejscowości oraz kameralny klimat, który towarzyszy im na co dzień. Do zakupu mieszkania zachęcają także ceny mieszkań, które prezentują się podobnie jak w Goleniowie i Policach.

Stargard

Stargard to miasto na prawach powiatu 46 km od Szczecina. Miejscowość zamieszkiwana przez 67 tys. mieszkańców jest jednym z najstarszych miast w Polsce oraz najstarszym obok Szczecina miastem na Pomorzu, które uzyskało prawa miejskie (1243 rok!). Długa historia Stargardu jest widoczna w jego zabytkowej, urokliwej architekturze. Stargard łączy cechy dużego miasta i kameralnego ośrodka, przez co żyje się tu bardzo wygodnie. Mieszkańcy zwracają uwagę na niskie ceny życia oraz wygodny dojazd do stolicy województwa, który zapewnia droga ekspresowa S10.

Gorzów Wielkopolski

Nasza kolejna propozycja może wydać się zaskakująca. Liczący ponad 122 tys. mieszkańców Gorzów Wielkopolski znajduje się na terenie województwa lubuskiego, jednak dzięki drodze E65 posiada doskonałe połączenie ze Szczecinem. Wystarczy zaledwie godzina, aby komfortowo przebyć 104 km. Do przeprowadzki zachęcają relatywnie niskie ceny nieruchomości oraz spokojny i zielony charakter miasta, które równocześnie posiada zróżnicowana i ciekawą ofertę kulturalną. Jak wynika z danych portalu https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/gorzow-wielkopolski/, za metr kwadratowy nieruchomości z rynku wtórnego trzeba zapłacić średnio 7 tys. zł. Rozwojowy potencjał miejscowości doceniają także deweloperzy. Z każdym rokiem przybywa tu nowych osiedli, które korespondują ze starszą architekturą, zapewniając atrakcyjny i spójny krajobraz miasta.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza