Niewybuch w puszczy. Będzie ewakuacja mieszkańców i blokada ważnej drogi.


Na pograniczu powiatu gryfińskiego i granic administracyjnych Szczecina, w Puszczy Bukowej odkryto sporej wielkości niewybuch z okresu II wojny światowej. Wyznaczono strefę niebezpieczną. 

W piątek 19 kwietnia w Podjuchach w Puszczy Bukowej, planowane są czynności związane z neutralizacją odnalezionego niewybuchu z okresu II Wojny Światowej. Z uwagi na wyznaczenie strefy niebezpiecznej w promieniu 1000 metrów od odnalezionego obiektu zachodzi konieczność zabezpieczenia wyznaczonego terenu.

W związku z zaistniałym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi od około godziny 9:00 nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym, które przewidziane są na autostradzie A6 na odcinku pomiędzy węzami Podjuchy – Radziszewo. Zamknięty zostanie węzeł Podjuchy i przekierowanie ruchu w kierunku drogi krajowej 31. Zamknięte również będą drogi przechodzące przez Puszczę Bukową w kierunku ul. Smoczej od Kołowa i Binowa.

Do odwołania zarządza się również zakaz przebywania na otwartej przestrzeni na kilku ulicach w rejonie Szczecina, między innymi na Smoczej, Falskiego, Leśników, polanki, Wschodniej, Grzegorzewskiego, Prószyńskiej i Korczaka. Zakończenie zakazu przebywania na otwartej przestrzeni zostanie ogłoszone komunikatami nadawanymi z radiowozów Policji i Straży Miejskiej Szczecin.

fot. ilustracyjne
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza