Znamy program Dni Gryfina 2024. Nasz portal patronem medialnym wydarzenia [video]

Wielkimi Krokami zbliżą się Dni Gryfina 2024 na gryfińskiej scenie wystąpią między innymi Mr. Polska, Gromee czy Kasia Kowalska. 

W majówkę po raz kolejny, w rytmach muzyki polskich gwiazd rozgrzejemy gryfińskie nabrzeże. Tegoroczna edycja również będzie szczególna. W tym roku Gryfino obchodzi właśnie 770-lecie nadania praw miejskich. nasz portal  został patronem  medialnym wydarzenia. 

Mr. Polska to artystyczny pseudonim, pod którym kryje się holenderski raper i piosenkarz o polskich korzeniach - Dominik Włodzimierz Czajka-Groot. Artysta swoje utwory wykonuje w dwóch językach: polskim i niderlandzkim. Występuje solowo i jako członek formacji Nouveau Riche. Współpracował z takimi wykonawcami jak Malik Montana (stworzyli razem hity „Pistolet” czy „Jagodzianki”) , Bedoes („Marzenia”), Paluch („Sknerus Mckwaczor”), Yellow Claw, Kizo czy Abel de Jong.

Tworzy muzykę z pogranicza rapu, grime’u, dubstepu, trapu oraz electro house’u i brostepu. Wydał cztery albumy – „Waardevolle Gezelligheid”, „Snoller”, „Bajki Na Dobranoc” i „Make Money Crash Cars”.


Piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka muzyczna. Na swoim koncie ma już 13 krążków i wiele niezapomnianych hitów jak: „A to co mam”, „Spowiedź”, „Antidotum”, „Oto ja”, „Co może przynieść nowy dzień” czy „Coś optymistycznego”.

Zadebiutowała równo 30 lat temu i z miejsca stała się objawieniem sceny muzycznej. Album „Gemini”, wydany 1994 roku, osiągnął status platynowej płyty i ma dziś miano kultowego. Na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród w tym: Fryderyki, Superjedynki, MTV European Music Awards, oraz ponad milion sprzedanych płyt.


Niekwestionowana ikona polskiego rocka, artystka o potężnym, charakterystycznym głosie, znana z grupy Lombard, od ponad dwudziestu lat doskonale radzi sobie solo. W swoim dorobku ma wiele przebojów, zarówno z okresu współpracy Lombardem: "Szklana pogoda", "Gołębi puch", "Adriatyk, ocean gorący", "Mister of America", "Mam dość", "Taniec pingwina na szkle", jak i solowych: "Rzeka we mnie", "Słowa", "Lawa", "Szpilki" i kultowa "Meluzyna".

Małgorzata Ostrowska otrzymała Bursztynowego Słowika za całokształt działalności artystycznej podczas festiwalu w Sopocie, odsłoniła swoją gwiazdę w Alei Gwiazd polskiej piosenki w Opolu, a podczas jubileuszowego 50. festiwalu otrzymała tytuł „Ikony Festiwalu Opolskiego”.


Gromee, jeden z najpopularniejszych DJ i producentów muzycznych w Polsce. Tworzy głównie muzykę dance, pop, house i EDM, współpracuje z największymi studiami na świecie, a w jego projektach śpiewało wielu wybitnych artystów.

Na koncertach Gromeego można poczuć się jak w najlepszych klubach Europy i usłyszeć największe światowe hity w starannie wyselekcjonowanych remixach, przy których bawi się publiczność na całym świecie, oraz numery samego artysty. Najbardziej znane utwory wykonawcy to m.in. „Follow You” (gościnie WurlD ), „Runaway” (gościnnie Mahan Moin), „Fearless” (gościnnie May-Britt Scheffer) czy nagrany z Golec uOrkiestrą „Górą Ty”. Gromee z piosenką „Light me up” reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2018 roku w Lizbonie.


Barnim to artysta uznawany za muzyczne objawienie ostatnich lat. Kompozytor, producent muzyczny i DJ o dużym talencie, charyzmie i wszechstronności. Jako producent muzyczny współpracował m.in. z Tymkiem ("Deweloper"), Karoliną Stanisławczyk ("Spadam"). Na swoim koncie ma też współpracę z braćmi Kacperczyk. Występował na największych festiwalach w Polsce i w najpopularniejszych klubach muzycznych, co dało mu rozpoznawalność. Znany z utworów: "Fioletowe niebo", "Niepoważny", "Dość", "Kwiaciarka".


Bemy to zespół założony przez braci Mattię i Eliego Rosinskich. Urodzili się i wychowali we Francji, w bardzo młodym wieku zaczęli tworzyć muzykę. Studiowali w Anglii, w prestiżowej Akademii Muzycznej w Guildford, gdzie zaprzyjaźnili się z Edem Sheeranem. Obecnie bracia mieszkają i nagrywają w Warszawie. W ich muzyce można znaleźć inspiracje takimi gatunkami jak indie, french electro czy blues. W 2013 roku zespół BEMY wziął udział w szóstej edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka”, w którego finale zajęli drugie miejsce. Mają na koncie występy i nagrody na kilku ważnych festiwalach jak TOPTrendy, Przystanek Woodstock czy Jarocin Festiwal. W 2017 roku ukazał się ich debiutancki album „Grizzlin'”, z singlami „Time” i najbardziej znanym przebojem „Oxygen”. W 2017 roku także zostali nominowaniu do Fryderyków w kategorii „Fonograficzny debiut roku”. Kiedy wybuchła pandemia, muzycy założyli konto na TikToku a publikowane tam covery polskich piosenek po francusku szybko stawały się viralami, zdobywając miliony wyświetleń. W 2023 roku wydali drugi album studyjny zatytułowany „Sorry not Sorry.”

    

Kabaret Koń Polski Zna ich i kocha cała Polska. Wszystkim kojarzą się z najbardziej znaną kabaretową parą – Marianem i Helą. Koń Polski występuje już ponad ćwierć wieku a karierę rozpoczął od zdobycia Grand Prix na I Przeglądzie Kabaretów Paka w Krakowie. Potem były kolejne laury m.in. „Złota Szpilka” Lidzbarskich Biesiad Satyry i Humoru i wiele, wiele innych prestiżowych nagród. Kabaret wystąpił w kilkudziesięciu programach telewizyjnych, ma na koncie dwa seriale – „Badziewiakowie” (z uwielbianymi Helą i Marianem) i „Skarb Sekretarza”. Jest gospodarzem największej imprezy kabaretowej w kraju – Festiwalu Kabaretu w Koszalinie odbywającego się co roku w ostatnią sobotę lipca. Obecnie kabaret tworzą: Leszek Malinowski, Waldemar Sierański oraz wychowanka Teatru Muzycznego w Gdyni Maria Borzyszkowska Twórczość Konia Polskiego to satyra najwyższej próby. W swoich skeczach wyśmiewają bieżące wydarzenia polityczne i społeczne tworząc plejadę charakterystycznych, uwielbianych przez widzów postaci. Ich skecze nie starzeją się i niezmiennie bawią oglądane po raz kolejny, a ich piosenki szybko stają się kultowe i są śpiewane przez wszystkie pokolenia wielbicieli.


To projekt, który powstał w Gryfinie ich utwór „W drogę” był kompozycją przewodnią tegorocznej edycji Festiwalu Włóczykij i z miejsca zdobył grono fanów.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza