Zmarł ksiądz Krzysztof Brożyna. Pełnił posługę w Chojnie, Cychrach i w Dębnie.


W czwartek 23 maja  w Domu Księży Emerytów przy seminarium duchownym w Szczecinie, zmarł Ksiądz Krzysztof Brożyna. Kapłan pełnił między innymi posługę w parafiach w Chojnie, Cychrach i Dębnie. 

- Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że 23 maja 2024 r., w Domu Księży Emerytów przy seminarium duchownym w Szczecinie, zmarł Ksiądz Krzysztof Brożyna-  przekazała Kuria Szczecińsko-Kamieńska.

Święcenia kapłańskie przyjął 26 czerwca 1988 r. w Szczecinie. Ksiądz Krzysztof od lipca 1990 do lipca 1991 roku był wikariuszem w parafii pw. Świętej Trójcy w Chojnie. Od lipca 1992 roku do października 1993 roku pełnił posługę w Cychrach, a w latach 2004 - 2007 był kapelanem szpitala w Dębnie, gdzie pełnił posługę w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej. Od stycznia 2023 roku przebywał na urlopie zdrowotnym w Domu Księży Emerytów. 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 28 maja w kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Dzień później, w środę 29 maja zmarły zostanie pochowany w miejscowości Wsola k/Radomia. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza