Czy grożą nam kolejne burze i nawałnice? Prognoza IMGW.


Kolejne nawałnicy i silne burze przeszły w ostatnich dniach przez nasz region. Warto sprawdzić prognozę pogody podczas najbliższych godzin...

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na południu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 18°C do 23°C, chłodniej nad morzem od 14°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na wschodzie i południu kraju także burze. Temperatura maksymalna od 18°C na północy i wschodzie, około 21°C w centrum, do 24°C na południu. Chłodniej nad samym morzem, od 14°C do 16°C. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W sobotę zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, na wschodzie także burze. Miejscami opady będą intensywne. Temperatura maksymalna od 21°C na południowym zachodzie, około 24°C w centrum, do 27°C na południowym wschodzie. Chłodniej nad samym morzem i w kotlinach Sudeckich, od 15°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, na północy w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h

W niedzielę zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu, a na wschodzie kraju burze. Temperatura maksymalna od 13-16°C w Sudetach i nad morzem, około 20°C lokalnie w centrum, na północy i zachodzie, do 26°C na południowym wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich, tylko na północy lokalnie zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

fot. Wypadki i Pożary w Zachodniopomorskim
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza