Ile kosztuje licencja na transmisję Euro 2024? Kto musi ubiegać się o specjalne pozwolenie?


W niedzielę 16 czerwca rozegrany zostanie mecz Polska -Holandia na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej, które odbywają się w Niemczech  Spora część kibiców losy biało- czerwonych będzie śledziła na ekranach telewizorów. 

Ile trzeba zapłacić za zgody licencyjne, żeby móc transmitować Euro 2024 w miejscach publicznych. Organizatorzy stref kibica na specjalnej stronie uruchomionej przez TVP mogą wypełnić formularz zgłoszeniowy, dzięki któremu będą mogli legalnie transmitować mecze turnieju Euro 2024. 
Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego na podany w nim adres e-mail przesłane zostaną dalsze wytyczne. Co ważne, nie tylko organizatorzy stref kibica ale nawet właściciele małego baru muszą wystąpić o odpowiednie zgody.

Jakie ceny za licencję?

Pierwszy, najtańszy pakiet, czyli tzw. podstawowy, z własnym źródłem sygnału, na 1 ekran i wpisem na oficjalną listę stref kibica TVP kosztuje 2 tys. zł netto + 23 proc. VAT. 
Z kolei pakiet rozszerzony, z sygnałem satelitarnym to wydatek 3 tys. zł netto plus 23 proc. VAT, na jeden ekran. Natomiast pakiet premium, z sygnałem satelitarnym i sygnałem multicast IP kosztuje 5 tys. zl netto plus 23 proc. VAT, również na 1 ekran.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza