Policjanci odzyskali skradzione Porsche o wartości 300 tysięcy złotych [foto]


Policjanci z myśliborskiej drogówki w trakcie kontroli drogowej ujawnili skradziony na terenie Niemiec samochód marki Porsche o wartości około 300 000 złotych. W związku z tą sprawą kierujący został zatrzymany.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu zatrzymali w miejscowości Sobienice do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Porsche. W trakcie kontroli drogowej mundurowi zwrócili uwagę na dziwne i nerwowe zachowanie kierującego pojazdem. Po dokonaniu sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że pojazd został skradziony na terenie Niemiec a tablice rejestracyjne nie pochodzą od kontrolowanego pojazdu.

Kierujący 42- letni obywatel Litwy nie potrafił racjonalnie wyjaśnić w jaki sposób wszedł w posiadanie tego pojazdu. Nie posiadał także żadnych dokumentów pojazdu. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu a 42-letni kierujący został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Wartość skradzionego pojazdu to około 300 000 tys. złotych.

Po zebranie materiału dowodowego na wniosek śledczych i prokuratora, Sąd Rejonowy w Myśliborzu zastosował wobec 42-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza