Wspólne patrole policjantów z ratownikami WOPR [foto]


Przez cały okres wakacyjny policjanci dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Współpracują także z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dbają o spokojne i odpowiedzialne spędzanie wolnego czasy w trakcie letniego wypoczynku.

W związku z rozpoczętym sezonem wakacyjnym, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo podejmują szereg działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa w rejonie akwenów wodnych. Sezon wakacyjny, wysokie temperatury i wzmożony czas urlopów sprzyjają masowemu i czynnemu spędzaniu czasu nad wodą. Bezpieczeństwo osób korzystających z tej formy wypoczynku leży w zainteresowaniu wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. W związku z tym policjanci z myśliborskiej komendy wspólnie z ratownikami WOPR patrolują rejony zbiorników wodnych powiatu myśliborskiego. Wszystko to w ramach działań ,, Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Patrole mają na celu ograniczenie liczby wypadków i promowanie bezpieczeństwa. Ich zadaniem jest także egzekwowanie przestrzegania prawa, a przede wszystkim sprawdzanie stanu trzeźwości osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego. Propagują właściwe zachowania nad wodą i przypominają odpoczywającym o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z kąpieli wodnych i słonecznych.

Myśliborscy policjanci przypominają:
Korzystajmy z kąpielisk, strzeżonych, odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, przestrzegajmy regulaminu kąpielisk, stosujmy się do poleceń ratownika, nie zakłócajmy wypoczynku i kąpieli innych osób, a przede wszystkim: nie krzyczymy, nie popychajmy się, nie zaśmiecajmy terenu, nie wchodźmy do wody, gdy przed chwilą zjedliśmy posiłek, nie wskakujmy do wody, gdy jesteśmy rozgrzani grą w piłkę lub dłuższym opalaniem, korzystajmy z nakryć głowy i okularów przeciwsłonecznych przy dłuższym przebywaniu na słońcu.

Nie wolno wchodzić do wody wbrew zakazom ratownika oraz w czasie, w którym wywieszona jest flaga czerwona, niszczyć urządzeń i sprzętu kąpielisk, niszczyć znaków zakazu w miejscach, w których kąpiel jest zabroniona, skakać do wody, nie znając jej głębokości oraz dna.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza