Akcja Kilometry dla Agatki. Przejechała rowerem trasę ponad 400 kilometrów z Wrocławia do Morynia.


Przejechała rowerem trasę ponad 400 kilometrów z Wrocławia do Morynia by pomóc chorej. Agatę na finiszu trasy przywitała grupka mieszkańców na czele z burmistrzem Sławkiem Jaskiem oraz przewodniczącą Rady Miejskiej w Moryniu Katarzyną Potapińską, włodarze miasta wręczyli Pani Agacie drobny upominek w podziękowaniu za tą wspaniałą akcje.

W skarbonce uzbierało się już ponad 24 000 zł. Kilometry dla Agatki” to akcja Agaty Walczak, która zamierza na rowerze pokonać 400 kilometrów. Wszystko po to, by pomóc swojej imienniczce – pięcioletniej Agatce walczącej z nowotworem.

Za pierwszym razem choroba została zdiagnozowana u Agatki w styczniu 2022 roku. Podczas rutynowych badań wykryto u niej w brzuszku ogromnego guza – neuroblastomę, czyli złośliwy nowotwór dziecięcy. W Barcelonie Agatka przeszła operację, podczas której udało się wyciąć większość guza. Potem jednak pojawiły się kolejne problemy i kolejne operacje. Gdy już wszystko wskazywało na koniec męczarni dziewczynki i powrót do zdrowia, choroba powróciła w rozsianej postaci. Pojawiły się przerzuty w kościach czaszki, kręgosłupa oraz nóg. 

Rodzina potrzebuje pieniędzy, aby kontynuować leczenie dziewczynki. Agatce można pomóc m.in. wspierając Kilometry dla Agatki
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza