Skontrolowanych zostało ponad 1200 kierujących. Akcja policji w regionie.


Myśliborscy policjanci ruchu drogowego, przeprowadzili działania "Trzeźwość". Policyjne kontrole zorganizowane były w Barlinku jednocześnie w kilku miejscach. 

Działania "Trzeźwość" już na stałe wpisały się w kalendarz akcji prowadzonych regularnie przez myśliborską drogówkę. Przybierają różne formy – od badań prowadzonych w krótkim okresie na jednym odcinku drogi do badań prowadzonych równocześnie na kilku drogach. Policjanci z myśliborskiej drogówki pojawili się w Barlinku gdzie sprawdzali trzeźwość kierujących jednocześnie na kilku drogach. Sprawdzonych zostało około 1200 kierujących.

Podczas wykonywanych kontroli, mundurowi ujawnili dwóch kierujących będących w stanie nietrzeźwości (przestępstwo) oraz sześciu kierujących znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu (wykroczenie). Skontrolowanych zostało ponad około 1200 kierujących – nie wszyscy sprawdzeni tego dnia byli trzeźwi.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 ‰) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Obligatoryjnie zasądzona zostaje grzywna w wysokości minimum 5.000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata.

Kierujący po użyciu alkoholu (od 0,2 ‰ do 0,5 ‰) podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych. Sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 6 miesięcy. Kierowanie pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień również jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza